Jak przedłużyć trwałość perfum?

Znalazłaś swój ulubiony zapach? Lula radzi, jak i gdzie używać perfum i przedłużyć ich trwałość. Oto nasz przewodnik!

Lula zdecydowała się przygotować dla was kilka rad dotyczących "noszenia" perfum, kiedy zobaczyła piękne zdjęcie reklamowe nowego zapachu Estee Lauder Pure White Linen Pink Coral. Fotografia autorstwa Craiga McDeana przedstawia Gwyneth Paltrow w zmysłowej sukni od See by Chlóe odpoczywającą nad brzegiem oceanu i wpatrującą się w rozbijające się nieopodal fale. Jak więc na dłużej zatrzymać zapach, zwłaszcza tak piękny jak ten, który reklamuje gwiazda ?

Fot. Estee Lauder

Gdzie pryskać?

Na skórę:
Zgodnie ze słowami Coco Chanel: "Używaj perfum wszędzie tam, gdzie chcesz być całowana". Perfumy wchodzą w reakcję ze skórą i uwalniają unikalny zapach właściwy danej osobie. Ciepło skóry powoduje, że perfumy oddają cały zapach, dlatego nakładaj je tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą i miejsca , które szybko się nagrzewają i są wilgotne - skronie, szyję, kark, załamania kolan, kostki, miejsce między piersiami, nadgarstki, pępek, miejsca za uszami. Z każdym uderzeniem serca będziesz uwalniać zapach! Nakładaj perfumy na ruchliwe części ciała, by z każdym ruchem roztaczać wokół siebie przyjemną woń!

Na włosy:
Spryskaj perfumami cebulki włosów, jeśli nosisz krótkie oraz końcówki - jeśli masz długie włosy. Łatwo chłoną i długo utrzymują zapach.

Ubrania:
Oczywiście możesz perfumować swoją garderobę! Pamiętaj jednak, że nie wszystkie tkaniny tak samo absorbują zapach i uwalniają go tak samo. Naturalne materiały, jak jedwab, len, kaszmir, bawełna, aksamit "wydychają" zapachy niezwykle dobrze, ale nie można tego powiedzieć o tkaninach syntetycznych. Aby nadać ubraniom swój oryginalny zapach, spryskaj perfumami szaliki, chusty, skraj spódnicy, kołnierz płaszcza - z odległości około 10 cm. Szaliki i chusty zachowują zapach najdłużej. Nie spryskuj całej garderoby perfumami, jeśli często zmieniasz zapachy. Zapach na twojej skórze w zupełności wtedy wystarczy.

Praktyczne wskazówki:

 • pryśnij perfumami przed siebie i wejdź w pachnącą mgiełkę - w ten sposób cała pokryjesz się zapachem
 • możesz perfumować swoją pościel i bieliznę leżącą w szafach
 • możesz użyć kilku kropli perfum do ostatniego płukania delikatnej bielizny - oczywiście jeśli pierzesz ją ręcznie
 • spryskaj chusteczkę perfumami i wrzuć ją do kieszeni lub torby
 • lepiej spryskuj się perfumami kilka razy w ciągu dnia niż z rana "raz a dobrze"

Jak przedłużyć trwanie zapachu?
Jeśli kupiłaś drogie perfumy i po tygodniu stwierdzisz, że są nietrwałe bo już ich nie czujesz, może być to spowodowane tym, że twój nos już się do nich przyzwyczaił i po jakimś czasie go ignoruje. Nie przejmuj się więc, że kupiłaś nietrwałe perfumy.

Jak więc pachnieć dłużej?

 • zapach utrzymuje się dłużej na dobrze nawilżonej skórze - nie pozwól, by była zbyt przesuszona
 • wybieraj zapachy o mocnej nucie głębi, bo to decyduje o trwałości perfum
 • kupuj perfumy u sprawdzonego źródła, najlepiej w drogerii
 • wybieraj wody perfumowane, a nie toaletowe - pachną mocniej i dłużej
 • kupuj linie kosmetyczne - zawierające żele pod prysznic, balsamy, talki, itd.
 • przechowuj perfumy z dala od światła i ciepła

Kupuj kosmetyki w sieci!

Czytaj w Znam.to: Perfumy, wody toaletowe, wody perfumowane - opisy, oceny, recenzje, komentarze