Postaw na grzywkę!

Może być ciężka i gruba, dłuższa lub zupełnie króciutka. Jedno jest pewne - zawsze dodaje oryginalności i jest łatwym sposobem na szybką zmianę wizerunku.

Dobrze wiedzą o tym gwiazdy. I na różne okazje zmieniają się nie do poznania właśnie dzięki grzywce. Niewątpliwie najmodniejsze są, i prawdopodobnie nadal będą grzywki grube i ciężkie, dosyć długie.

fot. Getty Images Europe/East News

Postrzępioną grzywkę nosiła niedawno Katie Holmes. Taka wyglądająca nieco niedbale krótka i nierówna grzywka bardzo odmładza i nadaje buzi dziewczęcego charakteru. Poza tym jej ułożenie nie wymaga dużo czasu i wysiłku.

Inez Lewis _ PR Photos

Seksowną, asymetrycznie opadającą grzywką na bok swój wygląd bardzo odmieniła Heidi Klum, która dotąd nosiła proste włosy z przedziałkiem po środku.

 AP/Peter Kramer

Rzadką i bardzo delikatną grzywkę prezentowała Selena Gomez. Zmiana fryzury niby niewielka i niewymagająca dużej odwagi, a daje ładny efekt. Nie sądzicie?

Selena Gomez fot. Byron Purvis-AdMedia-Capital Pictures-Forum

Odważną, superkróciutką grzywkę z dumą nosiła Christina Aguilera. To już propozycja dla bardziej śmiałych dziewczyn, które nie boją się prowokować. Taka grzywka wyostrza rysy twarzy i dobrze eksponuje urodę.

Fot. Matt Sayles AP

Prostą grzywkę trudno jest uzyskać i utrzymać, jeśli włosy lekko się kręcą lub mają skłonność do puszenia się. Wtedy z pomocą przyjdą specjalne linie kosmetyków, które ułatwią wyprostowanie włosów i zachowanie ich pożądanego kształtu.

Fot. Nivea

Warto użyć też nabłyszczacza, dzięki któremu grzywka i całe włosy będą pięknie lśniły.

I jeszcze krótki przewodnik Luli, jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy:

Twarz owalna: pasuje prawie każdy rodzaj grzywki, można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji, można zaryzykować asymetryczną grzywkę.
Twarz kwadratowa: raczej nie poleca się robienia grzywki.
Twarz okrągła: pasuje grzywka delikatna na boku lub wycieniowana i dosyć rzadka.
Twarz trójkątna: pasuje krótka grzywka, a dłuższą powinno się odsuwać na bok.
Twarz prostokątna: osoba z tym typem twarzy nie powinna nie nosić grzywki, najlepiej wygląda w skośnej grzywce.


Przygotuj ciało do wiosny - plan krok po kroku  

Czytaj w Znam.to: Twarz jak malarskie płótno