A Ty, jesteś jabłkiem czy gruszką?

Lula postanowiła przyjrzeć się bliżej typom kobiecych figur. Co tydzień przedstawiać będziemy inny. Pokażemy, która z celebrytek jest jabłkiem, a która gruszką.

Terminologie są różne: owocowe, literowe i geometryczne. My je ujednolicimy, tak by była jasność o jaki typ figury chodzi. Przy każdym z nich pokażemy gwiazdę, która ma taką budowę ciała, oraz jak podkreśla swoje atuty.

1. Klepsydra...

Najbardziej kobieca z kobiecych figur. Szerokie biodra, proporcjonalnie do nich szerokie ramiona, obowiązkowo wąska talia i krągłe piersi. Legendarne 90-60-90 posiadała Marilyn Monroe, a kto teraz może się tym wszystkim pochwalić? Oczywiście królowa popu Beyonce.

2. Jabłko...

Inaczej ten typ figury nazywany jest "O" lub "okręgiem". Charakteryzują go: krągłe biodra, duży brzuch, brak wcięcia w talii, ale za to zgrabne nogi. Jakie ubrania nosić podpowiemy w następnych artykułach, teraz zdradzamy kto ma taką sylwetkę: Maryla Rodowicz.

Maryla Rodowicz fot. East News

3. Gruszka...

Można też powiedzieć o typie "A" lub "trójkącie". Panie posiadające ten typ sylwetki mają: szerokie biodra i masywne uda i wąskie ramiona jak Jeniffer Lopez.

4. Prostokąt...

Jeżeli nie masz wcięcia w talii, a Twoje ramiona są tak samo szerokie jak biodra, to jesteś prostokątem, papryką lub literą "H". Podobną budowę ma min.: Drew Barrymore.

Drew Barrymore fot. AP Photo/Matt Sayles/AG

5. Ogórek...

Jeżeli jesteś bardzo chuda, masz długą talię, płaski brzuch i pośladki, ramiona tak szerokie jak biodra, to poczekaj, aż będziemy omawiać figurę "ogórka", litery "I" lub "wąskiego prostokąta", by dowiedzieć się w co się najlepiej ubierać. Zaprezentujemy to na przykładzie Katie Holmes.

Katie Holmes fot. East News

6. Pietruszka...

Inaczej figura o typie litery "Y". Charakterystyczna dla Angeliny Jolie to: ramiona szersze od bioder, wąska i długa talia.

Angelina Jolie fot. East News

 

A Wy, jakie typy jeszcze znacie?

Kaw

Zapytaj stylistkę: ubrania w paski

Szukaj kosmetyków w sieci!

Czytaj w Znam.to: Guerlain, Meteorities - odrobina luksusu na co dzień