Brigitte Bardot wciąż inspiruje!

Styl, uchodzącej za symbol seksu w latach 50. i 60., aktorki Brigitte Bardot, wciąż inspiruje współczesne gwiazdy! Lula dokładnie przyjrzała się celebrytkom i przygotowała raport! Kto "ściąga" od dawnej ikony mody?

Makijaż

Brigitte Bardot fot. East News

Charakterystyczny, mocny make-up Brigitte Bardot to gruba, czarna kreska na górnej powiece zrobiona kredką do oczu czy eyelinerem i usta delikatnie zaznaczone błyszczykiem. Po latach zapomnienia (Bardotka zakończyła swoją karierę filmową w 1974 roku), makijaż ten znów stał się popularny głównie za sprawą Amy Winehouse. Ten niezwykle kobiecy makijaż upodobały sobie również Paris Hilton, Rihanna czy Monica Cruz.

Amy Winehouse fot. Matt Dunham AP; Paris Hilton fot. REUTERS/Phil McCarten/AG; Monica Cruz fot. Daniel Ochoa De Olza AP

Fryzura

Długie blond pukle były znakiem rozpoznawczym Brigitte Bardot. Francuska aktorka często nosiła je w postaci wysoko upiętego koka, z kilkoma kosmykami wysuwającymi się z upięcia. Gwiazdy pokochały tą prostą, pozornie niedopracowaną, ale jednocześnie bardzo kobiecą i seksowną fryzurę. Najczęściej w ten sposób czeszą się Eva Mendes, Beyonce, Lily Allen czy Amy Winehouse, której fryzura (kok nazywany przez wielu żartobliwie kokonem lub ulem) jest już wariacją na temat fryzury Bebe.

Eva Mendes fot. AP Photo/Chris Pizzello/AG; Lily Allen fot. REUTERS/AG; Beyonce fot. Reuters/AG

Styl

Moda lat 50. i 60. doskonale podkreśla to, co w kobiecej sylwetce najpiękniejsze. Styl zmysłowej Brigitte Bardot to przede wszystkim podkreślona talia, spódnice i sukienki rozszerzające się ku dołowi (tzw. "szyte z koła") i kratka Vichy. Co jakiś czas trendy te powracają do mody, a gwiazdy czerpią z nich pełnymi garściami. Prym wiedzie tutaj oczywiście Amy Winehouse, której styl nawiązuje do tamtych dekad. Garderoba francuskiej aktorki inspiruje także Rumer Willis czy Edytę Herbuś.

Rumer Willis fot. Chris Pizzello AP; Mel B fot. Solarpix/PR Photos Solarpix/PR Photos; Edyta Herbuś fot. DIGITAL/East News

Sesje zdjęciowe

Brigitte Bardot fot. East News

Francuska piękność znana była również z pełnych zmysłowości i seksapilu "pościelowych" sesji zdjęciowych. Jessica Simpson na plakacie reklamującym jej perfumy "Fancy", stylem zdjęcia odniosła się właśnie do słodkich stylizacji Brigitte Bardot.

Jessica Simpson reklamuje perfumy

Również Eva Mendes reklamując zapach Calvina Kleina "Secret Obsession" wzięła udział w kontrowersyjnej, ale jednocześnie pełnej seksapilu kampanii reklamowej, w stylu nawiązującym do Bardotki.

Żródło: secretobsessioncalvinklein.com

Ikona seksu - zobacz oryginał | wideo

Agata Wypych

 

Idzie wiosna! Gwiazdy już wiedzą, co będzie modne!

Marzysz o nieziemskim spojrzeniu?

Szukaj fajnych ubrań w sieci!