Zapytaj stylistkę: figura klepsydry

Niesamowicie kobieca, pięknie proporcjonalna, zaokrąglona - taka jest sylwetka pań o figurze klepsydry. Lula podpowie, jak podkreślić obfite kształty, by wyglądały jeszcze piękniej.
Sylwetka klepsydry charakteryzuje się szerokimi biodrami, proporcjonalnymi do szerokości ramion, wąską talią, obfitymi udami i biustem, przypomina kształtem literę "X".

Wszystkie klepsydry powinny skupić się na pokazywaniu swoich walorów. Zatem doradzamy wszelkie stroje, które podkreślają wąską talię. Mogą to być sukienki z paskiem, lub takie, które eksponują wcięcie w talii.

Salma HayekSukienka, Fendi, 685 euro, www.net-a-porter.com,
Torebka, Fendi, 745 euro, www.net-a-porter.com,
Szpilki, Miu Miu 290 euro, www.net-a-porter.com.

Podkreślajmy zaokrąglone biodra i uda, obcisłymi sukienkami, ołówkowymi spódnicami lub spodniami z wysokim stanem. Unikajmy natomiast workowatych strojów, zbyt dużych rozmiarów i materiałów, które nie dopasują się do ciała. Korzystniejsze będą stroje w jednolitym kolorze, a jeżeli zależy nam na wzorze wybierzmy kwiaty lub miękkie kształty zamiast geometrycznych, które mogę nie pasować do sylwetki.

Beyonce fot. AP/David Goldman/AG
Sukienka, DKNY, 338 euro, www.net-a-porter.com,
Szpilki, Alexander Mcqueen, 470 euro, www.net-a-porter.com.

Delikatne eksponowanie biustu pomoże w podkreślaniu proporcji. Unikajmy golfów, które mogą spowodować, że ramiona będą wyglądać na większe. Szpilki potrafią pięknie wymodelować nasze nogi, dlatego nie bójmy się wysokich obcasów.

Beyonce Fot. Peter Kramer AP
Sukienka, Luella, 823 euro, www.net-a-porter.com,
Szpilki, Brian Atwood, 445 euro, www.net-a-porter.com.

Jak myślicie czy ta niezwykle kobieca sylwetka jest doceniana w świecie anorektycznych modelek?

Kaw

A Ty, jesteś jabłkiem czy gruszką?

 

Wydłuż optycznie swoje nogi!

Czytaj w Znam.to: Przeciętniak wśród baz pod makijaż