Modelki: Arlenis Sosa

Lula jest pewna, że gdzieś już ją widzieliście. Przykuła Waszą uwagę, ale nie znaliście jej imienia. To Arlenis Sosa. Warto znać to nazwisko, bo już teraz wróżą jej wielką karierę.

Dlaczego udało jej się tak szybko wybić na modowej arenie? Przede wszystkim dlatego, że ma olśniewającą urodę, prawdziwą i klasyczną. Nie ważne w jaki sposób zostanie sfotografowana, jakie ma na sobie ubrania, ona zawsze jest piękna. Jej skóra jest ciemna, ale ma oryginalny odcień - w jej krwi musi płynąć mieszanka wielu ras i nacji. Arlenis posiada też charakterystyczne wydatne brwi. Z jej twarzy nigdy nie schodzi uśmiech.

Pochodzi z Dominikany. Została odkryta nieco ponad rok temu. Właśnie rozpoczęła studia w Santo Domingo, kiedy pewnego razu, gdy szła na uczelnię, podszedł do niej mężczyzna i spytał, czy mógłby zrobić jej zdjęcie. Obiecał, że wyśle je do swojego nowojorskiego przyjaciela. Tajemniczy nieznajomy okazał się projektantem, a osobą, z którą się skontaktował, był pracownik agencji modelek Marilyn. Gdy zobaczył zdjęcia Arlenis, szybko zdecydował się zaprosić ją do Nowego Jorku.

Projekt: Matthew Williamson (Fot. EAST NEWS)

Pierwszy kontakt Arlenis ze światem mody miał jednak miejsce nieco wcześniej. W 2006 roku brała udział w dominikańskiej edycji konkursu Elite Model Look. Zdobyła wtedy drugie miejsce. Jej kariera miała jednak nabrać kariery dopiero w marcu 2008 roku. Ledwo pojawiła się w agencji Marilyn, a już po dwóch tygodniach była zakontraktowano do sesji dla amerykańskiego i włoskiego Vogue'a. Pokaz Banana Republic był z kolei pierwszym, w jakim wzięła udział. Później była kolekcja resort Christiana Diora. Podczas wrześniowych tygodni mody jej twarz była już znana najważniejszym ludziom świata mody. Otwierała wtedy pokazy Oscara de la Renta i Bottega Veneta.

Projekt: Philip Lim (Fot. EAST NEWS)

Bardzo szybko Arlenis została nową twarzą Lancome. Sukcesem można też uznać angaż Dominikanki do ostatniego Victoria's Secret Fashion Show.

Lula jest zdania, że Arlenis Sosa to najlepsza debiutantka wśród modelek w 2008 roku.

Obecnie modelka pilnie uczy się angielskiego. Czasu na lekcje będzie mieć jednak coraz mniej. Świat mody oszalał na jej punkcie.

W rankingu top modelek prowadzonym przez serwis models.com Arlenis już teraz zajmuje 28 miejsce.

Andrzej Grabarczuk

Projekt: BCBG Max Azria (Fot. EAST NEWS)

PROFIL

Imię: Arlenis

Nazwisko: Sosa

Data i miejsce urodzenia: 1989, Dominikana

Kolor włosów: czarne

Kolor oczu: brązowe

Wzrost: 180,5 cm

Wymiary: 81 - 62 - 89

Więcej o: