Jak optycznie zmniejszyć duży nos?

Lula radzi czytelniczce, jak zamaskować zbyt duży nos.

Droga Lulo,

mam bardzo duży nos i bardzo mi to przeszkadza. Mam z tego powodu kompleksy. Czy są jakieś specjalne triki, dzięki którym nos by się optycznie zmniejszył?

Gabi

 

Gabi,

tutaj sprawdzi się zasada, że ciemne wyszczupla, jasne uwypukla. Stosując tę zasadę, możesz dokonać cudów ze swoim nosem, wystarczy puder o ton ciemniejszy od karnacji. Jeśli używasz różu, możesz skorzystać też z niego.

Nakładasz na twarz normalny podkład, rozprowadzając go równomiernie. Następnie ten ciemniejszy podkład nakładasz na garb nosa i po bokach, ale tylko w pobliżu czubka. W ten sposób optycznie zasłonisz miejsca normalnie rzucające się w oczy.

Oceń która część twarzy jest Twoim zdaniem najładniejsza i z której jesteś zadowolona. Mogą to być oczy, usta, kości policzkowe. Malując się, rób makijaż w taki sposób, żeby uwydatnić np. usta, wtedy one będą odciągały wzrok od nosa.

Niestety, zanim nabierzesz wprawy, minie dużo czasu. Musisz ćwiczyć i nakładać podkład w różnych miejscach nosa, testując różne kombinacje, idealne dla Twoich rysów. Pamiętaj, że miejsce, w którym będziesz się malować, musi być bardzo dobrze oświetlone, a granice między ciemnym a jasnym podkładem muszą być niewidoczne.

Za każdym razem zrób sobie zdjęcie. Gdy uzbierasz kilka zdjęć, będziesz mogła porównać swój nos w kilku odsłonach. Opisz sobie każde zdjęcie, co należałoby poprawić, co jest dobrze. Następnie usiądź przed lustrem i pomaluj się jeszcze raz, ale tym razem korzystając z wcześniej zgromadzonych wskazówek.

 

Czytaj w Znam.to: Czekoladowa delicja Bourjois 

Więcej o: