Modelki: Karlie Kloss

Karlie Kloss to kolejna modelka o elfiej urodzie. Swoimi klasycznymi rysami i naturalnym dziewczęcym wdziękiem w ekspresowym tempie zdobyła serca projektantów oraz dziennikarzy mody.

Urodziła się w Chicago, ale większość swojego życia spędziła w Missouri. Mając 10 lat zaczęła chodzić na balet. Dziś również każdą wolną chwilę poświęca na taniec oraz jazdę na rowerze z przyjaciółmi. Kiedy odkryła ją agencja Elite, miała zaledwie 13 lat. Wspólnie z matką podjęła decyzję, że z karierą jej się nie spieszy i woli poczekać na odpowiedni moment. W postanowieniu wytrzymała dwa lata.

Projekt: Donna Karan (Fot. EAST NEWS)

Karlie doskonale wiedziała, co ją czeka. Decyzję podejmowała miesiącami. Jednak, jak mówi, rozpoczynając karierę zupełnie nie zdawała sobie sprawy, jaki może mieć to na nią wpływ i jak znaną osobą się stanie. Jej karierą w zawodzie modelki od początku kierowali mama i wujek, którzy razem z nią jeżdżą na castingi i mieszkają w hotelach w czasie tygodni mody. Karlie nigdy nie ukrywała swojej pracy przed rówieśnikami czy nauczycielami. Jej najbliższe otoczenie zdało sobie jednak sprawę z jej popularności dopiero w momencie, kiedy ta pojawiła się na okładce "Teen Vogue".  

Obecnie ma 16 lat i właśnie skończyła pierwszą klasę liceum. Swój czas dzieli między naukę i pracę. Szkoła, rodzina, przyjaciele - te trzy słowa występują najczęściej w wypowiedziach Karlie. Dziewczyna sprawia wrażenie bardzo sympatycznej i otwartej na świat, ale nadal całkowicie uzależnionej od najbliższych i niedojrzałej nastolatki. Niespecjalnie zna się też na modzie. Mimo to, fotografowie, styliści i projektanci uwielbiają z nią pracować - Karlie łatwo nawiązuje kontakty, jest bardzo miła i, co nietypowe wśród modelek, nigdy się nie spóźnia.

Projekt: Versace (Fot. EAST NEWS) 

Cechą rozpoznawczą młodziutkiej modelki jest uwielbiany przez projektantów sposób w jaki chodzi po wybiegu. Karlie porusza się stosunkowo powoli. Jej śmiertelnie poważny wzrok skierowany jest przed siebie. Ten charakterystyczny chód można uwielbiać, ale może on także denerwować, a nawet śmieszyć. W zeszłym roku miał miejsce niemiły incydent. Podczas pokazu marki Jill Stuart, w którym brała udział Karlie, na widowni siedziała supermodelka Tyra Banks, która widząc dziewczynę chodzącą jak zombie, zaczęła ją naśladować, rozśmieszając swoich znajomych siedzących obok. Zachowanie Banks spotkało się z silną krytyką środowiska, tym bardziej, że jej gwiazda już dawno przygasła, natomiast Kloss wzięła w trakcie nowojorskiego Tygodnia Mody udział aż w 31 pokazach.

W życiu młodziutkiej Amerykanki wydarzyły się jeszcze dwie nieprzyjemne sytuacje. Najpierw świat obiegła plotka, jakoby Karlie mała cierpieć na anoreksję i została skierowana na rehabilitację. Wiadomość okazała się być zmyślona przez matkę jednej z modelek, z którą Kloss konkurowała o pracę. Z niewyjaśnionych przyczyn w tym samym czasie Karlie zmieniła agencję z Elite na NEXT. Między agencjami powstał spór, który zakończył się procesem o podkupienie Karlie.

Projekt: Dsquared (Fot. EAST NEWS)

Karlie Kloss obecna jest na wybiegach od trzech sezonów. Dość szybko zauważono, że wpisuje się w trend eterycznych, dziewczęcych modelek, takich jak Kasia Struss czy Irina Kulikova. Podobnie jak w ich przypadku, częściej możemy ją podziwiać na wybiegu niż w sesjach, reklamach, czy na okładkach magazynów. Tylko w sezonie jesień/zima 2008 wzięła udział w 64 pokazach. Otworzyła pokazy m.in. Caroliny Herrery, Marni czy Pucci. Dzięki temu stała się numerem jeden w rankingach najpopularniejszych modelek według "V" i "New York Magazine". Została także uznana za jedną z najlepiej zapowiadających się nowych twarzy przez internetowy magazyn style.com.

W tym sezonie Karlie została twarzą Dolce & Gabbana. Mogliśmy ją także podziwiać podczas paryskich pokazów Haute Couture (Givenchy, Jean Paul Gaultier, Valentino). Obecnie natomiast przebywa w Nowym Jorku, gdzie podczas tygodnia mody znów pracuje dla największych projektantów. Tak samo będzie w Paryżu i Mediolanie.

Karlie zajmuje 26 miejsce w rankingu top modelek według portalu models.com. 

Projekt: Chloe (Fot. EAST NEWS)

PROFIL

Imię: Karlie

Nazwisko: Kloss

Data i miejsce urodzenia: 2 sierpnia 1992, St. Louis, Missouri, USA

Kolor włosów: ciemny blond

Kolor oczu:
piwne

Wzrost: 180 cm

Wymiary:
81 - 58,5 - 86,5

Rozmiar: 34

 

Więcej o: