Jaki jest styl boho?

Surferowski luz... Hippisowskie barwy... Nietuzinkowość bohemy. Czy cokolwiek może łączyć te trzy zdawałoby się kompletnie różne elementy? Otóż tak. Mówi się o nim boho. Jest stylem w modzie, który podbił serca osób niekonwencjonalnych, wolnych, otwartych na modę, nieograniczonych dress-codem.

Nazwa boho pochodzi od bohemy - środowiska cyganerii artystycznej, którego członkowie bawią się i tworzą oraz okazują swoją pogardę dla wszelkich konwenansów i układów. Samo słowo "bohema" jest pochodzenia francuskiego i oznacza dokładnie "cyganerię".

Czym właściwie charakteryzuje się styl boho?

Jego podstawowymi elementami są:
- długie, luźne spódnice,
- futrzane kamizelki,
- dżinsowe kurtki,
- kolorowe tuniki,
- szerokie paski,
- duże torby,
- naszyjniki w dużych ilościach.

Oto co projektanci mody proponują na sezon wiosna/lato 2009, mając na uwadze boho-chic:

fot. East News
fot. East News
projekt: Etro, ready to wear, wiosna/lato 2009 projekt: Gucci, ready to wear, wiosna/lato 2009

fot. East News

fot. East News

projekt: Gucci, ready to wear, wiosna/lato 2009 projekt: La Perla, ready to wear, wiosna/lato 2009


Niewątpliwy wpływ na popularność stylu mają dwie brytyjskie ikony mody: Sienna Miller i Kate Moss. Sienna Miller to kobieta, której kreacje zachwycają oryginalnością, świeżością i nieprzeciętnością. Nikt tak jak ona nie potrafi łączyć stylu glamour i vintage. W jej wydaniu każda kreacja powala, jest unikatowa i co tu dużo mówić, aktorkę trzeba docenić za pomysłowość.

Sienna Miller fot. prphotos

No i Kate Moss - w latach 90. muza Calvina Kleina, którą projektant umieścił w swojej słynnej kampanii bielizny obok Marka Wahlberga. Modelka, o której wciąż jest głośno. Kontrowersyjna i jedyna w swoim rodzaju. Projektuje dla Topshopu. Fenomen w modowej branży.

 Kate Moss/Fot. NATHAN STRANGE/AP

Obie bawią się modą. Nie są jej ofiarami. Wybierają dla siebie co najlepsze i nigdy się nie mylą. Właśnie to czyni je wyjątkowymi ikonami boho-chicu.

Bohovictim

Zobacz także:

Rachel Zoe - wyjątkowa stylistka gwiazd

Pisz na Luli i promuj swój talent!

Czytaj także w Znam.to: Opalenizna - delikatna i trwała