Biegnij po urodę!

Wiosną masz po temu najlepsze warunki!

Bieganie zyskuje na popularności wraz z nadejściem wiosny. Z oczywistych względów. Temperatura sprzyja, okoliczności przyrody także. Zapach kwitnących drzew i wybuch zieleni wokół budzą do aktywności nawet największych leniuchów.

Dlaczego warto biegać?

Podczas joggingu angażujemy do działania niemal wszystkie grupy mięśni, nie tylko nóg, ale też brzucha, ramion czy pleców. Mięśnie wzmacniają się i uelastyczniają. Dzięki dotlenieniu tkanek czujemy się znacznie zdrowiej, mamy więcej energii i poprawiamy kondycję. Wbieganie na czwarte piętro po odrobinie treningu nie będzie już powodowało zadyszki.

Bieganie doskonale spala tłuszcz i reguluje przemianę materii. Problemy z nieregularnym wypróżnianiem odejdą w niepamięć. Ten rodzaj wysiłku nie tylko powoduje wysoki wydatek energetyczny - nawet 600 kcal/godzinę biegu (w zależności od stopnia intensywności), ale dzięki wzmacnianiu mięśni, one same dodatkowo "spalają" tłuszcz.

Dzięki regularnemu bieganiu wzmacniamy serce, płuca i poprawiamy krążenie krwi oraz limfy. Ma to nieocenione znaczenie w walce żylakami i cellulitem. Zauważysz też wzrost jędrności skóry. Żaden krem nie przyniesie tak spektakularnych efektów!

źródło: gazeta.pl

Wysiłek fizyczny, a zwłaszcza ten na świeżym powietrzu, doskonale relaksuje umysł. W trakcie wzmożonego wysiłku intelektualnego (egzaminy) czy w okresie podwyższonego poziomu stresu - biegaj jak najczęściej. Całe zmęczenie psychiczne po prostu "spłynie", a jednocześnie dotlenisz umysł i zaaplikujesz sobie prawdziwy zastrzyk energetyczny. Zupełnie naturalnie i z korzyścią dla kondycji. Ponadto, polepszysz zdolność koncentracji. Sprawdzone!

Wieczorne bieganie zapewni Ci relaks po całym dniu i spokojny, regenerujący sen. Natomiast poranny wysiłek doładuje "akumulatory energetyczne" na cały dzień. 

Podsumowując: poczujesz się (i będziesz) zdrowsza, piękniejsza i szczęśliwsza (wysiłek fizyczny stymuluje wytwarzanie endorfin - hormonów szczęścia). I to za cenę odrobiny dobrych chęci, zapału oraz szczypty samozaparcia.

A więc, jogging czas zacząć!

alat

Zobacz też

Jak się pozbyć 100 kcal dziennie

Czytaj w Znam.to: Puder brązująco-rozświetlający Smasxboxa, remedium na spóźnioną wiosnę