Brzydki ojciec, piękna córka

Wiemy, że rockmani nie grzeszą urodą. Jakim cudem więc ich córki wyrastają na takie piękności?

Odpowiedź jest prosta. Większość z tych muzyków związała się z pięknymi kobietami, nierzadko modelkami, które wydały im dorodne potomstwo. Mężczyzna, który osiągnął sukces, ma charyzmę, nie musi martwić, że jego twarz porysowana jest zmarszczkami, gdyż i tak przyciągnie najpiękniejsze panie. Podczas gdy kariery kultowych rockmanów powoli dobiegają końca, ich córki śmiało wchodzą na czerwone dywany i zaskakują nas wyrafinowanym stylem.

www.thefashionspot.com

Prawdziwy wysyp córek-modelek obserwujemy u Rolling-Stonesów. Zacznijmy od Georgii Jagger. Jest ona owocem małżeństwa Micka Jaggera z Jerry Hall. W ubiegłym roku podpisała ona swój pierwszy kontrakt z agencją modelek. Jej znakiem rozpoznawczym są wydatne usta, a także energetyczna osobowość. Georgia jest prawdziwą trendsetterką, umie się bawić modą i tworzy z ubrań ciekawe kompozycje.  Jej kariera dopiero nabiera tempa - ma zaledwie siedemnaście lat.

www.fanpix.net

Starszą siostrą Georgii jest Elizabeth, która jest od niej wyższa i ma ciemniejsze włosy. Możemy ją uznać za weterankę wybiegów, gdyż zadebiutowała jako czternastolatka w 1998 roku. Związana jest z czołowymi agencjami w Londynie, Mediolanie i Nowym Jorku. Elizabeth była m.in. twarzą Tommy Hilfigera i Lancome. Od czasu do czasu próbuje swoich sił w aktorstwie. W podobnym okresie karierę rozpoczęła Theodora Richards, córka Keitha Richardsa. Ona jednak związana jest bardziej z Nowym Jorkiem niż Londynem (jej matka jest Amerykanką). Dziewczyny nieraz miały ze sobą wspólne sesje zdjęciowe i występowały tych samych kampaniach reklamowych.

www.thefashionspot.com

Kolejnym przykładem jest Pixie Geldof, córka Boba Geldofa (znanego przede wszystkim z organizacji koncertów Live Aid). Ta 19latka jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk w brytyjskim świecie mody. Pixie wystąpiła już na okładce włoskiej edycji Vogue'a, a w swojej ojczyźnie pozowała dla prestiżowego Tatlera. Zauważalne  jest jej podobieństwo do Agyness Deyn. Panna Geldof ma krótkie niesfornie układające się blond włosy, natomiast jej kreacje są zawsze awangardowe. Odróżnia ją natomiast to, że miksuje klasykę i nie jest tak rockowa.

www.thefashionspot.com

Zoe Kravitz - nazwisko tej dziewczyny jest tak dobitne, że chyba nie trzeba tłumaczyć, kto jest jej ojcem. Zajmuje się przede wszystkim aktorstwem, ale posiada również silne związki z modą. Zoe uchodzi za fashionistkę, która nie ubiera się w gotowe zestawy od projektantów, tylko miesza wszystko ze wszystkim, eksponując własne "ja". Okazjonalnie występuje w sesjach dla magazynów (m.in. GQ i Vogue). Niedługo ujrzymy ją w kampanii nowego zapachu Very Wang.

www.thefashionspot.com

Młodociane gwiazdeczki powinny za wzór stawiać sobie Liv Tyler, kiedyś modelkę, dzisiaj aktorkę. Jako artystka osiągnęła ona już taką pozycję, że przy kolejnym wygranym castingu nikt nie śmie jej zarzucić, że jest w Hollywood tylko dzięki swojemu ojcu (Steve Tyler to wokalista Aerosmith). Córki znanych muzyków, co nieuchronne, czekają lata pracy, by w końcu wybić się na niezależność.

Liv Tyler fot. AP Photo/Dan Steinberg/AG

Z powyższego zestawienia widać, że każda z dziewczyn przesiąkła atmosferą rockowej kontrkultury. Po swoich szalonych ojcach odziedziczyły wiele cech charakteru, w tym zamiłowanie do niecodziennych ubrań. Natomiast w aspekcie urody życzymy dziewczynom, by dziedziczyły jak najwięcej od swoich matek. Geny tatusiów mogłyby ich twarzom odebrać estetycznych walorów.

Andrzej Grabarczuk

 

Czytaj w Znam.to: Chusteczki do demakijażu Inglot - świetna jakość za 14 zł