Rzęsy niczym wachlarz

Oto kilka metod osiągnięcia efektu długich i gęstych rzęs, poczynając od sposobów najbardziej naturalnych po ekstremalne.

1. Olejek rycynowy: Sposób iście babciny, acz skuteczny. Codzienne smarowanie rzęs i brwi wzmacnia włoski i zapobiega ich wypadaniu. Najważniejsze jest regularne stosowanie. Po kliku tygodniach efekty są widoczne gołym okiem.

2. Zalotka: Wciąż wiele z nas przechowuje ją w czeluściach swojej kosmetyczki. Podkręca rzęsy, dzięki czemu stają się bardziej uwodzicielskie i optycznie "otwierają" oko. Niestety, na dłuższą metę osłabia kondycję włosków, w związku z czym może powodować wypadanie rzęs.

 groszki.pl

3. Maskara: Potrafi zdziałać cuda, jeśli jest odpowiednio dobrana do rodzaju rzęs. W metodzie tej tkwi jedna zasadnicza wada - nietrwałość. Kąpiel w basenie, upał czy ulewny deszcz niweczy doskonały efekt. Nawet, jeśli tusz nie spłynie (wodoodporny), to rzęsy ulegną sklejeniu, co nie wygląda najbardziej estetycznie.

 tagomago.pl

Poza tym, w przypadku sztywnych i krótkich rzęs nawet najlepszy tusz nie będzie w stanie wyczarować spektakularnego efektu, a jedynie lekkie podkreślenie.

4. Doklejanie kępek rzęs: Zabieg możliwy do wykonania samodzielnie w domu lub przy pomocy drugiej osoby. Kępki oraz specjalny klej dostępne są w ofercie niektórych sklepów (np. MAC, Inglot). Taki zabieg przynosi bardzo naturalny efekt, ale powinien być wykonywany tylko na specjalne okazje (ryzyko nadmiernego wypadania naturalnych rzęs).

 fot. Shutterstock

5. Gabinetowy zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs: Jedną z metod stanowi Xtreme Lashes. Polega na doklejaniu pojedynczych syntetycznych rzęs do naturalnych (rzęsa do rzęsy). Technologia pozwala na utrzymanie efektu przez 2-4 tygodni. Potem można zdecydować się na zabieg uzupełnienia rzęs.

Syntetyczne włoski wypadają zgodnie z biologicznym cyklem życia naturalnych rzęs. Efekt jest spektakularny, całkowicie odmienia spojrzenie, a jednocześnie nowe rzęsy nie wyglądają na sztuczne. Bez obaw można zażywać kąpieli, pływać i uprawiać sport, gdyż nowe rzęsy są odporne na wodę i pot. 

Koszt zabiegu waha się w granicach od 300-800 zł, w zależności o miasta, gabinetu i zastosowanej technologii. Wykonanie zabiegu trwa około 2-3 godzin, gdyż wymaga ogromnej precyzji.

alat

 

Oceń kosmetyki: preparaty do prostowania włosów

Czytaj w Znam.to: Robię wiatr rzęsami!

Więcej o: