Świecąca kolekcja Diesel

Niektórzy twierdzą, że jest to ogromny przełom w modzie. Warto jednak przypomnieć, że fosforyzujące ubrania już były. Aczkolwiek fantastycznie, że wracają.

Pisaliśmy już o fosforyzujących butach Reebok. Podobną kolekcję, święcącej w ciemnościach odzieży, zrobiła firma Diesel, która znana jest z kreatywnych rozwiązań. Linia nazwana została "Flash for Fun" i składa się z jeansów, t-shirtów, butów i bielizny. Wszystkie rzeczy pokryte są specjalną farbą, która świeci w świetle UV. Linia męska ma logo orientalnego smoka, a damska dyskotekową kulę lub słuchawki.

Pomysł powstał by zaspokoić grupę konsumentów, którzy prowadzą intensywne życie w dzień i nocą. Zamiast marnować czas na przebieranie się ich odzież sama się zmienia. Jest to modowa odpowiedź na kulturę kameleona. Ubrania w świetle słonecznym wyglądają całkiem zwyczajnie, by w dyskotekowych światłach nabrać zupełnie innego charakteru. Ozdobne grafiki i szwy fosforyzują

Fosforyzujące ubrania na nowo wracają do mody. Lata 80te to przecież nie tylko szerokie ramiona, czy mnóstwo biżuterii. Białe koszulki z neonowymi napisami, które świeciły w ciemnościach to także charakterystyczny styl tamtych lat. Chwała firmom, takim jak Diesel, czy Reebok, że na swój sposób interpretują tamtą modę odróżniając się od pozostałych firm kreatywnością.

Fosforyzujące buty Reebok

  

Czytaj w znam.to: Zaskakująco dobre Glamour Palette