Modowe imperia gwiazd

Sława otwiera wiele drzwi. Gwiazdy znalazły nowy sposób na wykorzystywanie swojej popularności i pomnażanie zer na bankowych kontach! Projektowanie przestało być chwilową modą wśród rozkapryszonych celebrytów, a stało się jednym z głównych źródeł utrzymania gwiazd!

Scenariusz jest prosty. Wszystko zaczyna się niewinnie. Gwiazda, której styl podziwiany jest przez fanów, za namową jednej z większych i bardziej popularnych modowych marek podejmuje się współtworzenia minikolekcji. Współpraca związana jest z czekiem opiewającym na sporą sumę, który chcąca odświeżyć swój wizerunek firma z chęcią wystawia. Szybko okazuje się, że kolekcja to prawdziwy sukces, a ubrania czy dodatki znikają ze sklepowych półek w imponującym tempie. Gwiazda łatwo daje się przekonać do wydłuzenia współpracy na kolejną kolekcję... i kolejną... i jeszcze jedną. W końcu przychodzi czas na usamodzielnienie się. Gwiazda, z pomocą fachowych doradców wprowadza na rynek "pełnowartościową" kolekcję sygnowaną własnym nazwiskiem. Miley Cyrus, jedna z bardziej popularnych obecnie młodych gwiazd, właśnie - we współpracy ze znanym projektantem Maxem Azrią - zaprojektowała linię ubrań dla popularniej  sieci Walmart. Czy kolejnym krokiem będzie stworzenie jej własnego modowego imperium?

Oczywiście są gwiazdy, które nie zaczynają tak skromnie, ale od podstaw tworzą marki, w których skład wchodzą pełne kolekcje ubrań, dodatków i kosmetyków. Takim odzieżowo-urodowym potentatem jest Jennifer Lopez. Jej linia JLO by Jennifer Lopez to ogromny sukces za oceanem. Jennifer udało się nawet spełnić marzenie o wielkim projektowaniu - kolekcja marki Sweetface (kolejne odzieżowe dziecko Lopez) została zaprezentowana na nowojorskim Tygodni Mody! Podobnie jak inne gwiazdy, genialna bizneswoman Jennifer nie zapomniała o kosmetykach! O tym, że perfumy w ekspresowym tempie pomnażają ilość zer na koncie wie juz chyba każda, nawet najmłodsza gwiazda: od Paris Hilton, przez Priscillę Presley po Antonio Bandersa - wszyscy wypuścili na rynek perfumy sygnowane swoim nazwiskiem!

Jennifer Lopez fot. East News

Obejrzyj SPECJALNIE PRZYGOTOWANY film o gwiazdach, które odniosły
największy sukces w świecie mody
!


Paris Hilton fot. East News

Patrząc na gwiazdy, które posiadają własne kolekcje można łatwo domyślić się, że sukces w życiu zawodowym determinuje sukces w przemyśle tekstylnym... Nic bardziej mylnego! Są gwiazdy, które nie sprzedają płyt i których filmy są kasowymi porażkami, a kolekcje świecą triumfy! Do takich celebrytek należy piosenkarka i aktorka Jessica Simpson. Jej największym zawodowym sukcesem był udział w, uwielbianym przez widzów, reality show "The Newlyweds". Zabawna Jessica zmagała się, wraz ze swoim świeżo poślubionym mężem Nickiem Lachey (dziś para jest kilka lat po rozwodzie) z małżeńskim życiem. Program był strzałem w dziesiątkę! Jessica zyskała wyjątkową popularność - tysiącom widzów na całym świecie wydawało się, że doskonale ją poznali, chcieli więc uczestniczyć w jej życiu, być podobni do niej. I choć nie pomogło to sprzedaży płyt, nagrywanych przez panią Simpson, doskonale zadziałało na kolekcję dodatków i ubrań! Każdy chciał wyglądać jak gwiazda-sąsiadka!  

Barbara Łubko

 

Uroda, sława, sukces, szczęście - wiadomość nabita w butelkę?
 

Mój przyjaciel projektant!

Czytaj w Znam.to: Wygładzający masaż