Moda dopasowana do wieku

The Old Ladies' Rebellion to marka dla starszych kobiet, którą założyła Fanny Karst wnuczka Jean-Chalesa de Castelbajac.

Projektanci skupiają się na tworzeniu odzieży dla młodzieży, osób z przedziału 20-50, czasem też dla dzieci, czy niemowląt. Jest jednak grupa, o której się zwykle zapomina - 70latkowie. Te niszę od zawsze pragnęła wykorzystać Fanny Karst, która już podczas studiów pragnęła ubierać swoją babcię. Projektantka założyła więc The Old Ladies' Rebellion, by udowodnić, że w każdym wieku można nosić eleganckie ubrania w rock'n'rollowym klimacie.

www.oldladiesrebellion.com

Młodość przychodzi z wiekiem." - powiedział Jean Coteau

25letnia projektantka doskonale rozumie to hasło i potrzeby starszych kobiet. Stworzyła kolekcję odzieży zainspirowanej garderobą szykownych angielek. Stonowana paleta barw, grafiki, jedwab i klasyczne kształty sprawiają, że ubrania świetnie nadają się na różne okazje oraz na co dzień. Linia zaadresowana jest do kobiet z romantyczną duszą, które prowadzą praktyczny styl życia. Coś dla siebie znajdą też starsze panie, które do swojego wieku podchodzą z przymrużeniem oka. Ubrania marki przeznaczone są dla kobiet w wieku 60+. W pokazie marki i sesji zdjęciowej wzięły udział starsze modelki z siwymi włosami. Najmłodsza ma 60 lat a najstarsza 80.

www.oldladiesrebellion.com

Wszystko zostało idealnie przemyślane. Niszowy target, ruchy marketingowe, w tym pokaz mody z udziałem starszych modelek i stylistyka projektów są ze sobą dobrze połączone. Brawo za innowację i pomysłowość. Marka Fanny Karst jest odpowiedzią na starzenie się społeczeństwa, czym idealnie wpisała się w najnowszy trend. Linie dla starszych konsumentów staną się niedługo dla wielu firm kolejnym, obowiązkowym zadaniem, zaraz po wprowadzeniu ekologicznej kolekcji.

www.oldladiesrebellion.com

 

Czytaj w Znam.to: Kosmetyk na 5+

Więcej o: