i-D najbardziej zaskakująca okładka tego roku

Na okładce jednego z najważniejszych magazynów o modzie i-D pojawiły się cztery ciemnoskóre modelki.

Wrześniowe wydania magazynów modowych są jednymi z najważniejszych w ciągu całego roku. Nakręcono nawet film o przygotowywaniu największego wydania amerykańskiego Vogue'a pt. "The September Issue". Każda redakcja stara się pokazać coś innowacyjnego, czy przełomowego.

Magazyn i-D odważył się na milowy krok. Na swojej okładce umieścił fotografię czterech modelek i chociaż zdjęcia kilku dziewczynami na raz są już codziennością, to ta zasługuje na specjalną uwagę. Chanel Iman, Jourdan Dunn, Sessilee Lopez i Arlenis Sosa pojawiły się na niej razem. Jest to pierwsza okładka magazynu modowego z wyższej półki, na której wystąpiły aż cztery ciemnoskóre modelki (i ani jedna biała). 

Wybrano cztery najlepsze, ciemnoskóre modelki, które stworzyły piękny kwartet. Wszystkie są ubrane na czarno, z gładko zaczesanymi włosami. Pozują na tle ściany z graffiti. Chanel i Sessilee są poważne, a Jourdan i Arlenis radosne. Okładka jest niezwykle kolorowa, tak samo, jak makijaże dziewczyn, które zrobił Mathias van Hooff.

Modelki wzięły też udział w sesji zdjęciowej pt. "Thriller", której stylizacją zajął się dyrektor mody magazynu i-D, Edward Enninful. Inspiracja były lata 90te i ciemna paleta kolorów. Jest to czarująca opowieść, która pokazuje każdą z dziewczyn z najlepszej strony. Okładka i numer na pewno przejdzie do historii.

i-D wrzesień 2009

Modelki: Chanel Iman, Jourdan Dunn, Sessilee Lopez i Arlenis Sosa

zdjęcia: Emma Summerton

stylizacja: Edward Enninful

makijaż: Mathias van Hooff

 
Naomi Campbell walczy z dyskryminacją w modelingu 
 
 
Czytaj w Znam.to:  Zapach, który doda Ci pewności siebie