Z pamiętnika przyszłej panny młodej...

Do ślubu zostały dokładnie 3 tygodnie, a ja dopiero zaczynam wielkie "przygotowania urodowe". W ekspresowym tempie muszę wypięknieć. Jak tego dokonać?

Przez kolejne dni będę informować krok po kroku, jakim zabiegom się podaję, opiszę swoje wrażenia oraz wskazówki, które pomogą innym (spóźnionym  lub nie) pannom młodym doskonale przygotować się do Dnia Ślubu.

Stan wyjściowy: Od 2 miesięcy łykam zestaw witamin wzmacniających włosy i paznokcie oraz witaminy A+E w kapsułkach - dla poprawienia wyglądu skóry. Staram się wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej codziennie, żeby pozbyć się z organizmu toksyn i zapobiegać obrzękom (im więcej wody wypijamy, tym mniejsze ryzyko jej nadmiernego gromadzenia w tkankach) oraz nawilżyć skórę"od środka".

shutterstock

Herbatę czarną zamieniłam już dawno temu na zieloną. Nie tylko jest zdrowsza, ale nie przyczynia się do powstawania przebarwień na zębach.  Z kawy niestety nie udało mi zrezygnować.

Działanie zrealizowane:

- Fryzjer: Dwa miesiące temu zaczęłam rozważać styl uczesania i wstępnie rozglądać się za dobrym salonem fryzjerskim (szukałam rekomendacji na forach internetowych). Tydzień temu (czyli miesiąc przed ślubem) zarezerwowałam termin czesania próbnego i ślubnego.

Cena czesania ślubnego różni się w zależności od długości włosów, stopnia skomplikowania fryzury, salonu etc. Warto zapytać o szacowany koszt PRZED wykonaniem usługi, żeby uniknąć nieprzyjemnego zdziwienia. Co do zasady upięcie ślubne kosztuje od 100-300 zł.

Wyszukałam kilka zdjęć-inspiracji fryzur, które zabiorę ze sobą na próbne czesanie. Dzięki temu będzie mi łatwiej wytłumaczyć styliście o jakie upięcie mi chodzi.

brides.com

- Wizażystka: W podobny sposób znalazłam wizażystkę. Umieszczałam zapytania na forach kobiecych lub szukałam wątków już istniejących. Poza tym, wpisywałam w wyszukiwarkę hasła typu "wizażystka Warszawa", "makijaż ślubny Warszawa" (wtedy od razu wyświetlają się bardziej dokładne wyniki). Warto też spytać koleżanki, które wychodziły za mąż i prosić o polecenie kogoś sprawdzonego.

Tego typu rozeznanie warto zacząć robić na 2-3 miesiące przed ślubem, bo później może się okazać, że większość wizażystek oferujących w miarę rozsądne ceny nie ma już zarezerwowany "nasz" termin.

Koszt makijażu próbnego+ślubnego w Warszawie waha się w granicach 200-300 zł. Możemy wybierać spośród propozycji salonów kosmetycznych, które mają taką usługę w ofercie lub znaleźć wizażystkę, która wykona usługę u nas w domu. Ja ze względu na wygodę zdecydowałam się na drugą z opcji. Poza tym warto pamiętać, że osoba pracująca na własny rachunek (nie zaś zatrudniona u kogoś) będzie prawdopodobnie dokładała wszelkich starań, by wypracować sobie dobrą opinię i być poleconą innym. W dobie istnienia nowoczesnej formy "poczty pantoflowej" w postaci forów internetowych, pozytywna rekomendacja jest na wagę złota (negatywna zaś może bardzo zaszkodzić). 

Analogicznie do kwestii fryzury, wyszukałam fotografie makijaży, które przypadły mi do gustu i byłyby odpowiednie do mojego stylu i typu urody. Pozwolą mi one łatwiej przekazać swoje oczekiwania wizażystce. 

Do wykonania:

- Kosmetyczka: Zostało mi bardzo niewiele czasu, a do wykonania jest  plan minimum. Do niezbędnych kosmetycznych zabiegów przedślubnych należy zaliczyć:

- złuszczanie skóry (peelingi mechaniczne, peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja)

- depilacja (najlepiej woskiem lub pastą cukrową)

shutterstock

- odżywianie, nawilżanie i regeneracja skóry (zabiegi-bomby witaminowo- nawilżające czy napinające, dostępne w gabinetach kosmetycznych)

- manicure, pedicure (lub nałożenie akrylu, żelu na paznokcie)

- regeneracja włosów

- *uzupełnienie odrostów (dla farbujących włosy) oraz wyrównanie końcówek. Znaczące eksperymenty z fryzurą lub radykalna zmiana koloru bezpośrednio przed ślubem są niewskazane.

- *opalanie - dla tych z nas, które nie odnajdują się w porcelanowym odcieniu skóry. Do wyboru mamy samoopalacz (ryzykowne), opalanie natryskowe lub solarium.

Poddam się różnorakim zabiegom z kategorii wymienionych powyżej i na bieżąco będę opisywać efekty działania. O szczegółach i harmonogramie działania przeczytacie w kolejnej części mojej relacji.

alat

Galeria: Fryzury na ślub i wesele

Fryzjerskie akcesoria dla panny młodej

 

Czytaj w Znam.to: Naturalny efekt opalenizny i blask - podkład mineralny

Więcej o: