Piękne inaczej

Poprawianie Matki Natury nie zawsze i nie wszystkim wychodzi na dobre. Zwłaszcza w wydaniu amerykańskich aktorek. Oto dowody.

Wizerunki wielu osób ze świata showbiznesu i hollywoodzkich gwiazd stanowią iście monumentalne pomniki braku umiaru i bezwzględnej ucieczki przed mijającym czasem. Zapewne charakter zawodu aktora, prezentera telewizyjnego czy piosenkarza implikuje konieczność większej dbałości o wygląd zewnętrzny, jednak o umiar w dążeniu do wizualnej doskonałości rzadko występuje w przypadku członków wymienionych środowisk.

Specjaliści zajmujący się chirurgią plastyczną zauważają zjawisko swoistej formy uzależnienia od kolejnych ingerencji, mających na celu "poprawienie urody". Osoby, które poddały się różnego typu zabiegom upiększającym pragną kolejnych ulepszeń. Często zdarza się, iż po korekcie nosa decydują się na poprawienie kształtu ust, podniesienie powiek etc. Kobiety (choć nie tylko) po jednorazowym wygładzeniu zmarszczek przy pomocy botoksu czy kwasu hialuronowego, regularnie decydują się na kolejne ostrzykiwania, by utrzymać pożądany efekt.

Niezwykle trudno jest tego zaprzestać, bo choć nie doprowadzi to do zrujnowania stanu skóry, to wielu kobietom zrujnuje dobre samopoczucie. Skóra nie uzależnia się od botoksu, a więc nie wymaga podawania kolejnych dawek. Jednakże psychiczne "uzależnienie" od estetycznego, młodego wyglądu sprawia, że osoby, które rozpoczęły swoją przygodę z poprawianiem urody, łatwo z niej nie rezygnują, często tracąc przy tym zdrowy rozsądek. Potwierdzają to przykłady szeregu gwiazd i ludzi ze świata showbiznesu, dla których umiar w stosowaniu chirurgicznych ulepszeń jest pojęciem zupełnie obcym. Często zamiast efektu odmłodzenia i upiększenia, uzyskują rezultat dokładnie odwrotny do zamierzonego lub stają się karykaturami samych siebie.

Operacje plastyczne

1. Pamela Anderson: Symbol seksu lat 90., niestety lata świetności ma już za sobą. Wielokrotne eksperymenty z poprawianiem urody i wygładzaniem zmarszczek odcisnęły wyraźne piętno na wyglądzie aktorki.

plotek.pl

plotek.pl

Po kolejnej operacji twarzy Pamela przypomina karykaturę samej siebie.

plotek.pl

2. Nicole Kidman: Po zabiegu wstrzyknięcia botoksu, przypomina bardziej woskową postać z Muzeum Madame Tussauds, aniżeli kobietę z krwi i kości. Stanowi żywą antyreklamę klinik chirurgii plastycznej.

eastnews

3. Donatella Versace: Osiągnęła chyba apogeum brzydoty. A to wszystko "dzięki" wielu operacjom plastycznym twarzy oraz powiększania ust i piersi.

eastnews wikipedia.org
1997 r.                                                 2009 r.

 Eastnews eastnews
2008 r.                                                               2009 r.

4. Priscilla Presley: 64- letnia była żona Elvisa Presleya stała się kolejną ofiarą operacji plastycznych.

dailymail.co.uk 

Powiększanie ust

1. Lindsay Lohan: Zabiegu powiększania ust, który wykonała niedawno, nie można zaliczyć do udanych. Zamiast ponętnego wyglądu, uzyskała efekt przypominający ugryzienie osy.

lula.pl oopshi.com

2. Brittany Murphy: Amerykańska aktorka, znana głównie z ról komediowych. Zabieg powiększenia ust wyjątkowo ją oszpecił.

wikipedia.org eastnews

3. Nikki Cox: To nie jest efekt photoshopa, tylko kolejna amerykańska aktorka, która padła ofiarą mody na zabiegi powiększania ust.

hitdawall.files.wordpress.com

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

1. Jessica Simpson: Jej doczepione włosy wyglądają wyjątkowo sztucznie.

eastnews

2. Tyra Banks: Efekt nieumiejętnie założonej peruki (lace wig) - na linii włosów widoczny jest klej.

eastnews

3. Beyonce Knowles: Na zdjęciu widać klej,za pomocą którego przymocowuje się lace wig.

lula.pl

alat

 Zadbaj o siebie, skorzystaj z oferty SPA! Zajrzyj na www.targiurody.pl

 Skuteczne odchudzanie, linia  preparatów Vitana! Zobacz efekty na www.targiurody.pl

 

Zobacz też:

7 fryzur, które zmieniły świat

Czytaj w Znam.to: Puder w kamieniu Astor Anti Shine