Kalendarz Lavazza 2010

Już mamy zdjęcia do kalendarza Lavazza na 2010. Za obiektywem stanął Miles Aldridge, by uwiecznić ponadczasowe piękno sześciu modelek.

Czy możliwa jest "wizualna interpretacja" piosenki? Z tym zadaniem zmierzył się Miles Aldridge robiąc zdjęcia do 18 kalendarza Lavazza łączącego muzykę z fotografią. Brytyjski artysta zapytany o koncepcję powiedział, że ten projekt od razu przypomniał mu Felliniego, charaktery oraz historie z filmów La Strada i La Dolce Vita. Postanowił, więc wybrać piękne kobiety i sfotografować ich znudzenie, niespełnienie.

Nie chciałem po prostu sześciu pięknych dziewczyn. Chciałem sześć kobiet, które mogły udowodnić, że są trwalsze niż życie." - powiedział fotograf.

Lavazza kalendarz 2010

W sesji wzięły udział Bianca Balti, Georgia Frost, Lydia Hearst, Daisy Lowe, Alexandra Tomlinson i Alek Alexeyeva. Każdemu zdjęciu towarzyszył motyw przewodni - włoska piosenka. Powstały fotografie do takich klasyków, jak: Va' Pensiero, Guarda Che Luna, 'O Sole Mio, Con Te Partir?, Baciami Piccina i Nessun Dorma.

Miles Aldridge znany jest ze swojego styl "Futuretro" łączącego w sobie przyszłość i technologię z retro. Fluorescencyjne kolory i hermetycznie połączone materiały, jak skóra, plastik i tkanina połączone zostały z motywami retro. Modelki wystylizowane zostały na gospodynie domowe z ustami pomalowanymi czerwoną szminką, marzące o innym życiu oraz dziewczyny z lat 40. podczas ich pierwszego wyjazdu do Paryża. Nieziemska bladość połączona z czarująca urodą tworzy niesamowite wrażenie.

Lavazza kalendarz 2010

Brytyjski fotograf używa aparatu analogowego i mimo że znany jest ze swoich umiejętności retuszu, większość efektów uzyskuje dzięki odpowiedniemu oświetleniu i doborze kolorów. Ciekawostką jest to, że Aldridge pracuje ze szkicami i według nich robi zdjęcia. Rysunki można podziwiać w książce "Pictures for Photographs".

Picture for Photographs Miles Aldridge

Czytaj w Znam.to: Luksus, który musisz mieć!

Więcej o: