Manolo Blahnik rezygnuje z obcasów!

Manolo Blahnik, jeden z najsłynniejszych projektantów obuwia zapowiedział, że nie będzie już projektować butów na obcasie!

Pisaliśmy już o tym, że szpilki powoli odchodzą w zapomnienie. Francisco Costa i Marc Jacobs w swoich kolekcjach na wiosnę zrezygnowali z obuwia na obcasie. Carine Roitfeld, Meredith Melling Burke i Giovanna Battaglia zaczęły nosić buty na płaskiej podeszwie, jednak to pojawienie się Anny Wintour w klapkach zamiast swoich ulubionych szpilek od Manolo było zapowiedzią zmian. Czyżby słynny projektant zamierzał dołączyć do szyków wyroczni mody? A może stara się nie stracić swojej dobrej klientki, której poparcie jest najlepszą reklamą? Niezależnie jakie były tego pobudki Manolo Blahnik na nadchodzący sezon rezygnuje z podwyższonych butów.

www.barneys.com

Tak, tak, tak. Nigdy więcej obcasów. Jestem taki zadowolony! - powiedział słynny szewc - Może stracę pieniądze nie robiąc ich, gdy są nadal w modzie. Ale się tym nie przejmuję. Robiłem je w latach 70.. To było wystarczające. Nigdy więcej! Nie lubię ich!"

Manolo postanowił projektować buty, w których kobieta będzie się pięknie poruszać ale nie kosztem jej zdrowia czy wygody. Buty na wysokim obcasie, czy platformie, które Carrie Bradshaw nosiła w serialu "Seks w wielkim mieście" są już przeszłością. Na wiosnę - lato Manolo zaprojektował nietypową kolekcję. Inspiracją była sztuka. Projekty będą pogrupowane w kategorie m.in. rzeźba i architektura. Projektant stworzy też kolejną edycję rysunków obuwia.

www.manoloblahnik.com

Nie wiadomo, czy decyzja projektanta jest ostateczna, czy po prostu dostosowuje się do nadchodzącego trendu. Nie wątpimy jednak, że jego buty na płaskiej podeszwie będą równie piękne, jak słynne szpilki od Manolo.    

Szpilki odchodzą w zapomnienie!  

fot. altamiranyc.blogspot.com

Czytaj w Znam.to: Jeśli masz koleżankę, której nie lubisz, to kup jej ten lakier

Więcej o: