Naomi Campbell pomaga ofiarom Haiti

Naomi Campbell organizuje dwa pokazy mody, a dochód ze sprzedaży prezentowanych produktów przeznaczy na pomoc poszkodowanym.

Naomi Campbell, która jest ambasadorką The White Ribbon Alliance postanowiła wykorzystać swoje znajomości, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Zebrała modelki, projektantów oraz swoich sławnych znajomych, by wspólnie połączyli swoje siły i zrobili to, co potrafią najlepiej, zorganizowali pokaz mody. Naomi była zaskoczona odzewem.

Odpowiedź była przytłaczająca. Nikt nie powiedział "nie" - co znaczy bardzo dużo w tym pracowitym okresie, gdy projektanci przygotowują swoje jesienne kolekcje" - powiedziała modelka.

Projektanci nie tylko ofiarowali rzeczy ze swoich kolekcji, ale podobno wystąpią również w roli modeli. Swój udział potwierdzili już Marc Jacobs, Vivienne Westwood, Jaeger, Alexander McQueen, Dolce and Gabbana, Donna Karan, wieloletnia przyjaciółka Naomi - Christy Turlington oraz księżna Yorku. Dyrektor kreatywny Louis Vuitton zaprojektował specjalną torebkę, która trafi do sklepów w setną rocznicę Dnia Kobiet, a część dochodu z jej sprzedaży zostanie przeznaczona na organizację "The White Ribbon Alliance".

Erin O'Connor, Yasmin Le Bon, Sarah Brown, Naomi Campbell, Sheila Atim -

Mówi się, że ludzie z branży modowej nic nie robią. My robimy dużo." - powiedziała modelka.

Chcąc udowodnić, że krytycy branży się mylą Naomi stanęła na wysokości zadania i trzeba przyznać, że naprawdę się postarała. Początkowo mówiła tylko o jednym pokazie w Nowym Jorku a później udało się jej zorganizować też drugi - w Londynie. Pierwszy odbędzie się podczas New York Fashion Week już w ten piątek, drugi, londyński będzie miał miejsce 18 lutego. Rzeczy z pokazów będzie można kupić w internetowym sklepie Net-A-Porter od 15 marca a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę haitańskiego systemu opieki dla matek i dzieci.

Naomi Campbell fot. AP Photo/Steve Parsons-pa/Agencja Gazeta

Naomi Cambell od jakiegoś czasu stara sie zaistnieć w naszej świadomości, jako osoba pomagająca w potrzebie. Najpierw walczyła z dyskryminacją w modelingu, a teraz pomaga poszkodowanym. Możliwe, że dzięki takim uczynkom przestaniemy pamiętać o jej głośnych awanturach, czy napadach furii. Modelka nadal walczy, ale teraz swoją energię przeznacza na dobry cel.

Więcej o: