Wpadki gwiazd w Pytaniu na śniadanie

Nad wizerunkami gwiazd pracują zastępy stylistów i innych specjalistów od wizerunku. Dlaczego więc celebrytkom przydarzają się modowe wpadki?

O tym w dzisiejszym odcinku programu "Pytanie na śniadanie" rozmawiała redaktorka Luli Basia Łubko z Agnieszką Prokopowicz i prowadzącą program Beatą Sadowską.

ZOBACZ wideo

Na Luli często prezentujemy nieudane stylizacje gwiazd w dziale "Wpadki". Większość tych artykułów spotyka się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczy choćby ilość komentarzy pod tymi artykułami.

Tym razem postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na nurtujące wiele osób pytanie: skąd biorą się modowe wpadki gwiazd?

Na pewno wiele gwiazd po prostu nie zna się na modzie, a dobry gust także nie jest cechą, z którą się urodzili. Do takich kobiet można bez wątpienia zaliczyć Britney Spears czy Katie Price.

Niektóre kobiety nie są świadome wad i zalet swojej sylwetki - dotyczy to w takim stopniu gwiazd, jak i "zwykłych śmiertelniczek". Zasobny portfel nie zastąpi uczciwego przyjrzenia się swojemu odbiciu w lustrze. Nie znając siebie wybieramy często za małe, za duże czy na przykład źle dla naszej figury skrojone ubrania. Jedną z gwiazd, które można zaliczyć do tej grupy jest Lady Victoria Hervey.

Są też takie gwiazdy, które uwielbiają prowokować. Celowo stawiają na kiczowate bądź nienaturalne stylizacje - to ich sposób na budowanie własnego wizerunku. Choć ich stroje mogą razić, w rzeczywistości czasami bywają nawet motorem zmian społecznych! Madonna wywołała swoim wizerunkiem prawdziwą rewolucję, dziś podobnie mówi się o Lady Gadze, której styl ma szansę zrewolucjonizować świat showbiznesu. W Polsce do tej grupy gwiazd można zaliczyć Dodę.

Jakie jeszcze mogą być powody modowych wpadek? Bardzo prozaiczne: brak czasu na przemyślenie stroju, pech (np. zniszczenie długo przygotowywanej kreacji), zmęczenie, pomyłka (np. błąd krawcowej). Takie rzeczy przydarzają się każdej z nas (przyjrzyjcie się twarzy Nicole Kidman - nakładany w pośpiechu korektor nie dał pożądanego efektu). Dlatego czasem warto okazać gwiazdom odrobinę zrozumienia;)