Fryzury - naturalny nieład

Pozorny nieład i naturalny look - wygodny trend na wiosnę.

Na wybiegach i wśród gwiazd zaczyna królować delikatny i naturalny look fryzur. Od dawna czesze się w tym stylu Kate Moss i Alexa Chung - ich włosy doskonale komponują się z ubraniami. Całość sprawia wrażenie nieco niechlujne, przypadkowe, "od niechcenia", a mimo to da się zauważyć spójność i nietuzinkowość ich wyboru. Podobnym typem fryzury zachwyciła ostatnio seksowna Jessica Alba, która dzięki takiemu ułożeniu włosów nabrała dziewczęcości i subtelności. Drapieżne wydanie quasi niewymodelowanych włosów zobaczyć można u Rihanny. Choć jej włosy są w rzeczywistości mocno stylizowane, ostatecznie wygląda to na kilka udanych podmuchów wiatru. Romantycznie, naturalnie i kobieco swoje długie pukle nosi także Gisele Bundchen.

 

kolaż Lula.pl

 

Pokazy mody na wiosnę potwierdzają ten trend - wielu projektantów zrezygnowało z wymyślnych, perfekcyjnych fryzur na rzecz rozpuszczonych, naturalnie pofalowanych. Grzywki, które w ostatnich sezonach były wyidealizowane, ugładzone i proste, stały się naturalne, często rozdzielone po środku, czy z boku - sprawiają wrażenie niesfornych. Taki naturalny wygląd włosów propaguje Chloe, Balmain, Kenzo czy Stella McCartney.

 

kolaż Lula.pl

 

Możemy się cieszyć - wiosna i lato zapowiadają się naturalnie, wygodnie i mało kłopotliwie. Moda na nadchodzący sezon jest bardzo łaskawa i optymistyczna - to miła odmiana po glam rocku i futurystycznych konstrukcjach ubrań i fryzur.

Anna Szulc

 

Grzywki wciąż na topie

fot. dennisbasso.com

Czytaj w Znam.to: Mleczne odżywianie włosów