Cellulit pod lupą

Nadchodzą cieplejsze dni - warto przypomnieć sobie o pomarańczowej skórce.

Im bliżej lata, tym więcej myślimy o naszym ciele. Warto dobrze się czuć na plaży i pozbyć zimowych kilogramów. Postanowiłyśmy przypomnieć podstawowe metody walki z cellulitem, by zainspirować Was do dbania o siebie już od dziś.

 

Przede wszystkim ćwiczenia

Cellulit na stałe zwalczyć można tylko intensywnymi ćwiczeniami. Jeśli nie będziesz się ruszać, możesz mieć pewność, że do ciebie wróci. Mogą to być zwykłe wymachy w bok jedną nogą na stojąco, przysiady, wymachy nóg w tył. Takie ćwiczenia możesz robić nawet w oczekiwaniu na gotującą się wodę, a jeśli będziesz je wykonywać codziennie, po krótkim czasie zobaczysz efekty. Jeśli jesteś zdeterminowana, wybierz odpowiednie zajęcia fitness. Ćwiczenie w grupie i przy muzyce jest przyjemne i poprawia nastrój - może dodatkowo być formą rozrywki i spędzania wolnego czasu.

 

Konieczna dieta

Przy coraz gorszym jakościowo jedzeniu pełnym składników konserwujących, barwników i tłuszczów trans, nie ma mowy o pięknej skórze na nogach. Unikaj słodkich i słonych przekąsek, fast foodów, smażonych potraw. Zamiast tego zrób chrupiącą sałatkę z sałaty lodowej, lub pokrój marchewkę w paseczki i postaw w szklance - będzie się cieszyła równym powodzeniem, co chipsy. Zawsze jedz ciepły obiad przygotowany w domu - taki posiłek da organizmowi sygnał, że nie trzeba oszczędzać (zwalniać metabolizmu), bo pokarmu jest pod dostatkiem. Dodatkowo w trzyskładnikowym obiedzie znajduje się mnóstwo składników odżywczych, a i błonnika pokarmowego, który pozwala szybciej trawić. Warto pić czerwoną i zieloną herbatę oraz około dwóch litrów wody dziennie.

 

Masaże

Sprawdzone na rodzinie - masaż antycellulitowy działa! Warto codziennie, dość mocno, ugniatać skórę na udach przy pomocy kosmetyku przeciwdziałającym pomarańczowej skórce. Jest to męczące, trochę boli, ale bryłki tłuszczu zostaną rozbite i nie będzie ich widać. Jeśli nie masz środków na masażystę, poproś partnera - dla niego będą to codzienne ćwiczenia na ręce, a da ciebie korzyść w postaci gładkich nóg. Jeżeli jesteś zmuszona robić go sama, wybierz przyrząd do masażu i nie oszczędzaj sił ani czasu.

 

Niżej kilka kosmetyków antycellulitowych dostępnych w polskich sklepach:

kolaż Lula.pl

Na kolażu: żel antycellulitowy do mycia ciała Nivelazione, 9,29 zł (vitamarket.pl); krem antycellulitowy Sally Hansen, 9,49 zł (nocanka.pl); balsam antycellulitowy Lirene, 13,99 zł (sklep.eris.pl); oliwka antycellulitowa do masażu Ziaja, 16,50 zł (vitamarket.pl); krem antycellulitowy Pharmaceris, 49,90 zł (sklep.eris.pl); balsam antycellulitowy Ziaja, 13,99 zł (vitamarket.pl); antycellulitowy balsam do ciała Soraya, 17,43 zł (domzdrowia.pl); wyszczuplający krem antycellulitowy Avon, 63 zł; antycellulitowy i wyszczuplający żel Oriflame, 64 zł; serum antycellulitowe na noc Lirene, 16,99 zł (sklep.eris.pl); krem antycellulitowy dr Irena Eris, 89 zł (sklep.eris.pl); intensywne antycellulitowe serum w 14 ampułkach na noc Oriflame, 119 zł; przyrząd do masażu antycellulitowego Oriflame, 29,90 zł.

 

Anna Szulc

 

Blondosfera

kolaż Lula.pl

Więcej o: