Blogerzy w jury CFDA

Po raz pierwszy w historii CFDA osoby spoza grona profesjonalistów wezmą udział w wyborze najlepszego amerykańskiego projektanta. Zaszczytu dostąpiła Tavi i Bryanboy.

Zwykle w głosowaniu brali udział eksperci: członkowie Council of Fashion Designers of America, redaktorzy modowi, styliści i detaliści. W tym roku dwójka najsłynniejszych blogerów - Tavi prowadząca Style Rookie i Bryan z Bryanboy również wezmą udział w głosowaniu. Po tym, jak zostali wyróżnieni przez wielu projektantów i siedzieli w pierwszych rzędach podczas najważniejszych pokazów doceniła ich także Diane von Furstenberg, która jest przewodniczącą CFDA.

Tavi Gevinson prowadząca Style Rookie podczas pokazu haute couture Christian Dior wiosna/lato 2010

Wokół Tavi i Bryana ostatnio było sporo zamieszania. Najpierw Tavi przefarbowała włosy na siwo, a próźniej zdenerwowała redaktorów Grazia, ponieważ na pokaz kolekcji haute couture Christiana Diora założyła wielką kokardę i zasłaniała im wybieg. Tavi powiedziała, że chciała dorównać wzrostem dorosłym. Nie wiadomo, czy dziennikarze mieli pretensje, że im zasłaniała, czy za to, że otrzymała miejsce w pierwszym rzędzie, a oni dopiero w drugim. Niemniej jednak mogą czuć się zagrożeni. Bryan Boy podczas pokazu kolekcji Dolce & Gabbana na wiosnę/lato 2010 siedział dwa miejsca od Anny Wintour. Blogerzy rządzą?

Bryan Boy prowadzący bloga Bryanboy na pokazie Dolce & Gabbana na wiosnę/lato 2010

Nominacje CFDA zostaną ogłoszone 17 marca, a gala odbędzie się 7 czerwca. W ubiegłym roku Internauci mogli głosować na ulubionego projektanta, na razie nie wiadomo, czy będzie to kontynuowane.

Czytaj w Znam.to: Este Lauder Double Wear Stay-in-Place Make Up - nienaturalny

Więcej o: