Pełny klasyczny makijaż w stylu Sandry Bullock

Klasyka jest ponadczasowa - przypomina nam o tym Sandra Bullock - najlepsza i najgorsza aktorka w jednym...

Sandra Bullock, mimo swojego mało hollywoodzkiego wieku, wygląda świetnie! Na gali rozdania Oscarów można było podziwiać ją w eleganckiej długiej sukni, perfekcyjnie ułożonych włosach i idealnym, pełnym makijażu. Spodobał się on nam na tyle, że postanowiłyśmy zaproponować go Wam na wielkie wyjścia...

fot. AP Photo

W tym make-upie użyto prawie wszystkich możliwych kosmetyków. Zadbano o najdrobniejszy szczegół - każda część twarzy została podkreślona. Żeby osiągnąć efekt jak u aktorki, trzeba sięgnąć po jasny podkład, najlepiej rozświetlający, by nadać delikatności ciężkiemu makijażowi. Kontury twarzy podkreślamy i korygujemy delikatnym różem. Brwi delikatnie uzupełniamy kredką. Oczy malujemy białym cieniem od wewnątrz i niezbyt ciemnym brązem od zewnątrz. Następnie nakładamy na górną i dolną powiekę eyeliner w ołówku. Lekko go rozcieramy, a rzęsy mocno malujemy wszechstronnym tuszem. Usta obrysowujemy konturówką o ton ciemniejszą od lekko przezroczystej i błyszczącej szminki. Gotowe!

 

Niżej propozycje kosmetyków przydatnych do wykonania tego makijażu:

kolaż Lula.pl

Na kolażu: kredka do ust Deborah, 22,16 zł (amora.pl); kredka do powiek Oriflame, 16 zł; podwójny cień do powiek Bell, 6,80 zł (amora.pl); fluid rozświetlający Lirene, 20 zł (merlinbeauty.pl); róż mineralny Maybelline, 19 zł (ekobieca.pl); błyszczyk w szmince Loreal Glam Shine kolor 200, 18 zł (ekobieca.pl); maskara MaxFactor, 57,49 zł (merlinbeauty.pl); kredka do brwi Deborah, 22,90 zł (amora.pl).

 

Anna Szulc

 

 

Zdrowy pocałunek słońca - samoopalacz

Fot. Shutterstock/kolaż Lula.pl

Więcej o: