Uroda od marchewki

Marchewka - warzywo idealne dla wszystkich dbających o sylwetkę, zdrowie i urodę. Poprawia koloryt i jędrność skóry, kondycję włosów i paznokci, wzrok, a nawet przyspiesza przemianę materii!

Korzeń marchwi ma bardzo dużo dobroczynnych właściwości. Najbardziej znany jest z, największej pośród warzyw, ilości beta-karotenu. 100 gramów świeżej marchwi zawiera ok. 15 mg beta-karotenu, a ten przekształca się w organizmie w witaminę A, która wspomaga funkcjonowanie wzroku. Dzięki niej oczy przystosowują się się do widzenia w ciemności, a jej niedobór powoduje kurzą ślepotę.

Zgromadzona w skórze zwiększa jej odporność na poparzenia i sprawia, że wytwarzamy więcej melaniny, która odpowiedzialna jest za koloryt skóry. Warto więc wzbogacić dietę o marchewkę jeśli zbliża się lato, korzystamy z solarium, jedziemy na narty lub do ciepłych krajów. Innymi korzystnymi dla skóry minerałami są: żelazo, potas, fosfor, miedź, cynk, magnez, wapń, jod, witaminy B1, B2, PP, K, C oraz z grupy B. Przyspieszają one jej regenerację, dbają o ujędrnienie, a także mocne włosy i paznokcie!

Fot. Marcin Klaban / AG

Beta-karoten jest także pomocnikiem w zwalczaniu wolnych rodników - dzięki niemu wolniej się starzejemy! Dodatkowo wartości odżywcze zawarte w marchewce przyspieszają metabolizm, poprawiają pracę żołądka i dbają o wątrobę. Jeśli przyjaźnimy się z marchewką nie powinniśmy popaść w anemię, zachorować na cukrzycę czy miażdżycę. Podobno zapobiega także powstawaniu komórek rakowych!

Jak widzicie szeroko dostępne, niedrogie, dobrze znane i niepozorne warzywo potrafi zdziałać cuda! U każdego, kto dba o urodę, powinno się znaleźć dla niej miejsce w menu. Marchewka jest naszym faworytem na wiosnę i lato - Waszym też?

 

Anna Szulc

 

 

Manicure trend: idealne paznokcie

Manicure trend: idealne paznokcie

Czytaj w Znam.to: Olay Complete Touch Foundation - porażka z jednym plusem!