Maraton kreatywności - Cracow Fashion Awards 2010

Pierwszego dnia wiosny w Krakowie odbył się pokaz dyplomowy studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru - Cracow Fashion Awards.

Miłośnicy mody mieli w czym wybierać. Na wybiegach pojawiły się wszystkie kolory tęczy, ale też czernie i szarości. Projektanci zaprezentowali dużo przerysowanych form i poszerzanych bioder, ale i zwiewne sukienki. Klasyka przeplatała się z awangardą, a aktualne tendencje przybierały zaskakujące formy.

Cracow Fashion Awards 2010 Projekt: Aneta Zielińska

Ponad 50 kolekcji, każda wymagająca skupienia i uwagi. Każda wyjątkowa, bo przecież będąca uwieńczeniem 2,5 letniej nauki w SAPU. Był to prawdziwy maraton dla wytrwałych, ale wart poświęcenia, by móc wyłowić z tłumu kolekcji, te które czeka przyszłość w świecie mody. Dodatkową atrakcją wieczoru był szalony pokaz Jerzego Antkowiaka, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem około tysięcznej publiczności.

Prace absolwentów oceniała Rada Wysokich Krawców, w skład której wchodzili projektanci: Jerzy Antkowiak, Joanna Błażejowska - firma Aśka z Paryża, Ewa Jagielska-Żak - firma Leo Lazzi, Ilona Kanclerz, Monika Onoszko, Dorota Wróblewska z Domu Mody Forget-me-not oraz Rada Mediów, w której zasiedli przedstawiciele mediów i patronów medialnych pod przewodnictwem Michała Zaczyńskiego z magazynu Newsweek.

Cracow Fashion Awards 2010 Projekt: Aneta Zielińska

Tytuł Kolekcji Roku oraz Statuetkę Cracow Fashion Awards 2010 zdobyła Aneta Zielińska autorka subtelnej, delikatnej, bardzo kobiecej, a jednocześnie przykuwającej uwagę detalami kolekcji zatytułowanej "Echo". Zgodnie z zasadą "zwycięzca bierze wszystko" Rada Mediów również tę kolekcję uznała za najlepszą. Pozostałe wyróżnienia Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów trafiły do Olgi Kowalunas, Anastazji Kwietniowskiej, Ewy Kowalczyk, Anny Palki-Nowak oraz Anny Ziemniak.

Cracow Fashion Awards 2010 Projekt: Olga Kowalunas

Cracow Fashion Awards to największe wydarzenie drugiej edycji Cracow Fashion Week. Dla tych, którzy jeszcze czują niedosyt mody harmonogram innych wydarzeń dostępny na oficjalnej stronie www.cracowfashionawards.com oraz na blogu KSA.

Czytaj w Znam.to: Podkład mineralny ArtDeco

Więcej o: