Styliści na bezrobociu?

Coraz więcej gwiazd rezygnuje z usług stylistów zdając się na własny gust. Do takich osób należą między innymi Diane Kruger, Tilda Swinton, Marion Cotillard.  Czy wychodzi im to na dobre?

Raczej nieprzypadkowo w grupie "samodzielnie" się ubierających gwiazd są Diane, Marion i Tilda. Tilda Swinton to aktorka - legenda - słynie z dobrych ról, świetnej gry aktorskiej i charakterystycznej urody, z której zrobiła atut. Diane i Tilda są  świadome swojej urody, znają swoje wady i atuty, być może dlatego najlepiej wiedzą co do nich pasuje. Chociaż aktorki nie korzystają z usług stylistów, mają bezpośredni kontakt z projektantami, dzięki czemu są na bieżąco z aktualnymi trendami.

Arianne Phillips, stylistka między innymi Madonny, tak tłumaczy wybór Marion i Diane:

Marion i Diane to jedne z najlepiej ubranych aktorek hollywoodzkich. Jako aktorki, mają do czynienia z wieloma, nieraz bardzo wyrafinowanymi stylami i świetnie wiedzą w czym same wyglądają najlepiej.

Jednak świadomość własnej urody to nie jedyny powód rezygnacji z porad stylistów. Shirley Kurata, stylistka współpracująca między innymi z Rodarte, twierdzi, że spadek popularności modowych doradców wynika również z przyczyn ekonomicznych. To bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, że średnia dzienna stawka stylisty gwiazd wynosi 8000 dolarów.


Jak się nie ubierać? Wywiad ze stylistami!

Czytaj w Znam.to: Zapach w sam raz dla subtelnej, eterycznej kobiety

Więcej o: