Kate Moss Essential dla Topshop

Do sklepów trafiła dziesiąta kolekcja zaprojektowana przez Kate Moss dla brytyjskiej marki Topshop. Tym razem modelka postawiła na prostotę.

W 2007 roku zarząd firmy Topshop należącej do Arkadia Group postanowił nawiązać współpracę ze znaną brytyjską modelką Kate Moss. To nie był zwykły kontrakt reklamowy, ponieważ Kate poproszono o zaprojektowanie limitowanej kolekcji sygnowanej jej nazwiskiem.

Zawsze byłam fanką Topshop i regularnie tam kupuję. (...) Jestem bardzo podekscytowana na myśl o pracy z nimi. To będzie wspaniała zabawa" - powiedziała wtedy modelka.

Po 3 latach wiemy, że nie tylko to była wspaniała zabawa, ale również jedna z najważniejszych i najbardziej udanych kooperacji marki odzieżowej ze znaną osobą. Wiosną 2007 do sklepów trafiła pierwsza kolekcja, a zarząd marki nie spodziewał się takiej reakcji klientów. W dniu premiery tłumy fanek mody ustawiały się w kolejkach przed sklepami, a największe szaleństwo miało miejsce na Oxford Cicus, gdzie mieści się flagowy salon Topshop. Na wystawie pomiędzy manekinami stała Kate Moss ubrana w sukienkę własnego projektu. Kolekcja okazała się hitem, a każda kolejna cieszyła się takim samym powodzeniem.

Kate Moss dla Topshop

W tym sezonie w sklepach sieci Topshop będzie można kupić rzeczy z dziesiątej kolekcji topmodelki, która została nazwana Kate Moss Essential. Składa się ona m.in. z prostych modeli - koszulek, topów i sukienek. Nie ma udziwnień, nietypowych grafik, czy ozdobnych elementów. Ubrania zostały zrobione z wysokiej jakości dżerseju w klasycznych kolorach - od czerni, przez szarości, pastele, po biel. Pomysł na zaprojektowanie linii basic zrodził się z frustracji modelki, która nigdzie nie mogła kupić prostych rzeczy zrobionych z materiałów wysokiej jakości. Kolekcja różni się od poprzednich, ale tak jak one wpisuje się w styl Kate Moss. Brytyjka bardzo często nakłada zwykle koszulki, które doskonale pasują do ozdobnych marynarek, czy kurtek i uważa, że taka klasyka jest doskonałą bazą każdej stylizacji. W sklepie internetowym marki na razie można kupić kilka modeli. Cała kolekcja dostępna będzie wkrótce.

Kate Moss Essential dla Topshop

Nikt się nie spodziewał, że współpraca Kate Moss z Topshop potrwa tak długo. Konkurencja próbuje naśladować scenariusz. Halston zatrudnił Sarah Jessicę Parker, Lindsay Lohan miała odmłodzić klientelę Emanuel Ungaro, a siostry Cruz projektują dla Mango. Na razie żadna z gwiazd nie dorównała stylowej Brytyjce i możliwe, że taki spektakularny sukces już nie zostanie powtórzony.

Kate Moss

Więcej o: