Koloryzacja włosów: wiosenny niezbędnik

Mamy dla was najmodniejsze tego sezonu propozycje dotyczące koloryzacji włosów! Zobaczcie jak się odmienić tej wiosny!

W tym sezonie zarówno trendy z wybiegów, jak i styliści podpowiadają, żeby stawiać na kobiecość. Największym powodzeniem będą cieszyły się kolory imitujące naturę. Świetliste i pełne refleksów. Bardzo niemodne są natomiast cienkie, jasne pasemka na całej głowie, kontrastujące z ciemnymi włosami.

Jeśli mamy ochotę zmienić kolor - pamiętajmy, żeby dobrać go do naszego codziennego stylu, typu urody, oraz makijażu. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać.

Trendy przewidują dla nas wiele możliwości:

1) Lśnij złotem!

Delikatne refleksy światła są teraz najmodniejsze! Jeśli blondy to wybierzmy: karmel, miód, złoto, lub platynę. Jeśli masz bardziej różową cerę zdecyduj się na cieplejsze odcienie, wybieraj chłodniejsze przy śniadej.

Farbujemy grubsze pasma. W trendach znajdziemy popielate lub nawet siwe pasma na złocistym, czy miedzianym blondzie. Natomiast dla dziewczyn z krótkimi i odważnymi ścięciami polecamy jasne, mroźne i pastelowe odcienie blondu. Takie jak Agyness Deyn:

Jeśli chodzi o radykalne rozjaśnianie włosów - polecamy wybrać się do salonu fryzjerskiego i oddać w ręce specjalisty!

Jeśli chcesz wyglądać naturalnie i modnie - unikaj koloryzacji w jednym odcieniu. Przy ciemnych włosach pięknie będą wyglądały pasemka imitujące promienie zachodzącego słońca. Tak jak u Penelope Cruz:

2) Postaw na blask!

Jeśli chcesz dodać włosom połysku oraz ożywić ich kolor dbaj o nie codziennie odpowiednio dobranym szamponem oraz odżywką. Jeśli chcesz ożywić kolor dobrym pomysłem jest nałożenie na włosy delikatnej farby bez amoniaku. Jeśli nie chcesz zmienić ich koloru wybieraj odcień o ton jaśniejszy od tego, który masz na głowie.

3) Modne odrosty!

Odrosty są bardzo trendy! Włosy odrobinę ciemniejsze przy skórze sprawią, że twoja cera będzie miała ładniejszy kolor, a rysy twarzy staną się bardziej wyraziste. Oczywiście bez przesady! Nie mamy na myśli 10 centymetrowych czarnych odrostów u kobiety, która jest blondynką! PODKREŚLAMY: Odrobinę ciemniejsze i nie dłuższe, niż 2,3cm. Ta rada nie dotyczy wszystkich! Nie sprawdzi się również u platynowych blondynek o krótkich włosach. Tu nie możemy sobie pozwolić na żadne odrosty!

Żywe kolory również są kluczem do nadchodzącego sezonu. Bardzo modna tego lata będzie na przykład porzeczkowa czerwień.

Zobacz też:

Fryzjerskie trendy tej wiosny:

 

Więcej o: