Gala Finałowa Fashion Designer Awards 2010

Piotr Drzał pokonał ponad 240 młodych projektantów i wygrał II edycję Fashion Designer Awards.

Podczas gali każdy z dziesięciu finalistów Fashion Designer Awards 2010 zaprezentował mini kolekcję inspirowaną stylem metropolii świata. Mieliśmy także okazję podziwiać autorską kolekcję laureatki zeszłej edycji Fashion Designer Awards - Sabriny Pilewicz, a na zakończenie części pokazowej niezwykłą kolekcję "Signature" zaprezentował gość specjalny Fashion Designer Awards - kreator mody i przewodniczący Jury Georges Hobeika.

Finał konkursu Fashion Designer Awards 2010 - suknia z kolekcji Sabriny Pilewicz

Finałem imprezy była chwila, na którą wszyscy czekali - ogłoszenie werdyktu Fashion Designer Awards 2010. Jury wśród których znaleźli się m.in. Tomasz Ossoliński, Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Maja Ostaszewska, Karolina Malinowska, Anna Jurgaś, jednogłośnie przyznało, że wygrał Piotr Drzał.

Jestem bardzo szczęśliwy, że moja ciężka praca została doceniona i nagrodzona. Moment ogłoszenia werdyktu był wyjątkowy jak i późniejsze rozmowy z dziennikarzami, projektantami i ważnymi dla mnie osobami - to było wynagrodzenie za ten cały czas, który poświęcam na swój rozwój, za odmawianie sobie niekiedy przyjemności po to, aby popracować i móc to pokazać szerszemu gronu. Przede mną jeszcze mnóstwo przygotowań, ale wierzę, że czas spędzony w Bejrucie będzie prawdziwą szkołą życia." - mówi laureat I miejsca Piotr Drzał.

Wyniki:

I miejsce - Piotr Drzał

II miejsce - Aleksandra Kawałko

III miejsce - Adrian Wawrzyniak

Natalia Jaroszewska stażem w swoim atelier wyróżniła Aleksandrę Kawałko, a Magazyn E!stilo sesją zdjęciową kolekcji nagrodził Damiana Koniecznego.

Laureaci III i III miejsca otrzymali roczne stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, laureat I miejsca - pełne 2,5 letnie stypendium, nagrodę pieniężną wielkości 9000 zł, oraz ponad miesięczny staż w domu mody Georgesa Hobeiki.

Finał konkursu Fashion Designer Awards 2010 - kolekcja Aleksandra Kawałko