Sześć wcieleń Claudii Schiffer

Najnowszy, 60 numer Stern Fotografie dostępny jest w sześciu wersjach. Na sześciu okładkach niemiecka modelka Claudia Schiffer wciela się w sześć różnych kobiet.

Stern Fotografie, to magazyn dla miłośników fotografii. Autorem każdego numeru jest inny fotograf. Powstały już wydania we współpracy z takimi słwamia, jak: Mario Testino, Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, Herb Ritts, David Bailey, David LaChapelle, czy Bryan Adams. Autorem najnowszego numeru jest Karl Lagerfeld, a całe jubileuszowe wydanie Stern Fotografie zostało poświęcone współpracy Karla z jego wieloletnią muzą. Fotograf wybrał 50 ulubionych zdjęć Claudii Schiffer, które powstały w ciągu 20 lat ich znajomości, jednak na największą uwagę zasługuje sześć zdjęć, które pojawiły się na okładkach.

60 numer Stern Fotografie

Karl Lagerfeld już po raz drugi został poproszony o zrobienie zdjęć do Stern Fotografie. Tym razem Niemiec wybrał swoją ulubioną modelkę - Claudię Schiffer i zrobił jej sześć fotografii w różnych stylizacjach. Modelka wcieliła się w sześć kobiet - seksowną pracownicę biurową, Azjatkę, Marię Antoninę, ciemnoskórą bogaczkę z "Dynastii", istotę androgeniczną i szaloną motocyklistkę. Dwie stylizacje od razu zostały uznane za rasistowskie. Wielu osobom nie podoba się, że biała modelka wcieliła się w kobiety z innej rasy, zwłaszcza zdjęcie na którym modelka ma pomalowane ciało, by przypominała przedstawicielkę ciemnoskórej rasy.

60 numer Stern Fotografie

Karl Lagerfeld jak zwykle zaskakuje. Pokazuje, że potrafi zrobić różne zdjęcia - całkiem zwyczajne portrety, ładne ujęcia podkreślające urodę modelki, kontrowersyjne fotografie wywołujące oburzenie a jego ulubiona modelka potrafi wcielić się w każdą kobietę. Wszystko zależy od stylizacji.

60 numer Stern Fotografie