On w roli głównej

Są w życiu mężczyzny chwile, gdy powinien nieco staranniej dobrać elementy swojej garderoby. Jedną z takich okazji jest Dzień Ojca. Skoro mówimy o święcie panów, pojawił się dla nas pretekst do tego, by przyjrzeć się trendom panującym obecne w modzie męskiej. Dowiedźmy się, co ojcowie, zwłaszcza ci młodzi, powinni ubrać w ten szczególny dla siebie dzień.

To lato będzie w modzie męskiej kojarzyć się z bielą, czernią i beżem - taka jest baza. Za uzupełnienie tej palety mogą posłużyć proponowane przez projektantów błękity, czerwienie i żółcie. O czym chyba nie trzeba już wspominać, jak zawsze dobrym wyborem o tej porze roku są pastele.

Po ustaleniu kolorów czas na desenie. Do wyboru pasy, ozdabiające zwłaszcza T-shirty, a także kratki, które odnajdziemy na koszulach i marynarkach. Skoro mowa o paskach, to styl marynistyczny w tym sezonie zawojował tak samo męskie, jak i żeńskie kolekcje. Co więcej, wielbiciele T-shirtów mogą wybierać w rozmaitych printach, na przykład z zaskakującymi napisami lub postaciami z komiksów.

Projekt: Song Zioi (wiosna/lato 2010)

Przejdźmy do dolnych partii garderoby. Projektanci przygotowali na wiosnę-lato wąskie spodnie o prostych nogawkach, które wedle panującego trendu warto byłoby podwinąć. Jeżeli spodenki, to nie dłuższe niż do kolan. Ciekawie może okazać się zestawienie ich z marynarką.

Popularnym dodatkiem są ostatnio cienkie szaliki i apaszki, dostępne we wszelkich możliwych barwach i wzorach. Ożywić one mogą wizerunek nawet największego ponuraka. Jak je wiązać? Wystarczy spojrzeć na kobiety, im bynajmniej nie brakuje pomysłu na przyozdobienie szyi. Potrzeba tylko odrobiny ostrożności, by szalik właściwie zestawić z pozostałą częścią stylizacji.

Projekt: Dunhill (wiosna/lato 2010)

Przed słońcem oczy mężczyzny chronić będą okulary w kształcie gogli pilota. Oprócz klasycznych Aviatorów występują ich liczne modyfikacje. Wciąż na liście przebojów znajdują się okulary w rogowych oprawach. Dostaniemy je w nieskończonej gamie kolorów.

Gdy słońce już zajdzie, gadżety można schować do wielkiej torby. Szkoda, że nie ma w niej przegródek, przez co panuje w niej ciągły bajzel. Tajemniczą poliszynela jest to, że duże męskie torby są podkradane i używane przez panie.

Projekt: Hugo by Hugo Boss (wiosna/lato 2010)

W kategorii obuwia hitem pozostają mokasyny. Wykonane są z matowego zamszu lub święcącej skóry. Zazwyczaj w kolorze czarnym bądź brązowym. Ale na półkach sklepowych znajdą się gdzieniegdzie także mokasyny w kolorze czerwonym, fioletowym czy niebieskim. Nowością u nas są buty żeglarskie (boat shoes/deck shoes). Ich znak charakterystyczny: sznurówki z rzemyka.

Tego lata u panów zauważymy też wiele tenisówek, co oznacza, że będzie lekko, wygodnie i płóciennie. Wśród trampek już nie tylko Conversy, ale również modele ociekające lakierem i w krzykliwych kolorach. Alternatywą są ciężkie buty o kroju wojskowym, które, choć wyjątkowo niepraktyczne, pojawiły się w zestawieniu trendów na bieżący sezon.

Projekt: Lanvin (wiosna/lato 2010)

Po tym jak Trinny i Susannah wystawiły tutejszym panom oceny niedostateczne za wygląd, czas by jak najszybciej przewietrzyli swoje szafy. W trosce o dobre imię polskich mężczyzn (w tym ojców) apelujemy o jak najszybsze zastosowanie się do wiosenno-letnich trendów.

Andrzej Grabarczuk

Zobacz propozycje dla panów w GALERII!

Więcej o: