Zrób to sama - maseczki do włosów

Jeśli masz w domu jajko i olejek rycynowy, bądź oliwę z oliwek - to w zasadzie już połowa sukcesu. Zdecydowanie za rzadko korzystamy z tych prostych domowych, a jakże skutecznych sposobów pielęgnacji urody. Zobaczcie kilka naszych porad.
Maseczki do włosów Jeśli masz w domu jajko i olejek rycynowy - to już w zasadzie połowa sukcesu Maseczki do włosów: jeśli masz w domu jajko, olejek rycynowy i oliwę z oliwek - to w zasadzie połowa sukcesu. Najlepsze są domowe sposoby pielęgnacji urody Zdecydowanie za rzadko korzystamy z tych prostych domowych, a jakże skutecznych sposobów pielęgnacji urody. Zobaczcie kilka naszych porad. 1) Maseczka do włosów suchych: żółtko wymieszaj z olejkiem rycynowym. Możesz też dodać odrobinę soku z cytryny i miodu. Trzymaj maseczkę od 30 minut nawet do kilku godzin przed regularnym myciem. Jennifer Aniston i Gwineth Paltrow korzystają z tego sposobu regularnie - przechadzają się z naturalną maseczką na włosach nawet pół dnia. 2) Stosuj mleczną płukankę: na umyte włosy nałóż 1/4 szklanki pełnotłustego mleka. Po około 20 minutach spłucz włosy obficie wodą - najlepiej chłodną. Stosowanie tego zabiegu raz w tygodniu wzmocni twoje włosy i sprawi, że będą mniej łamliwe. 3) Kompres na włosy: nabłyszczy je i wzmocni. Oto czego będziesz potrzebowała: - 1/3 oleju roślinnego - łyżeczka rumianku - liść pokrzywy - liść brzozy - żółtko - łyżka miodu - łyżka soku z cytryny - 2-3 krople oleju rozmarynowego 1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie dołóż do tego łyżeczkę rumianku, liście pokrzywy i brzozy. Odcedź. Odczekaj około 30 minut. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Gotową mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu. 4) Maseczka dla łamliwych włosów Składniki: - 1/4 szklanki piwa - jajko Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

1) Maseczka do włosów suchych:

Żółtko wymieszaj z olejkiem rycynowym. Możesz też dodać odrobinę soku z cytryny i miodu. Trzymaj maseczkę od 30 minut nawet do kilku godzin przed regularnym myciem.

Jennifer Aniston, czy Gwineth Paltrow korzystają z tego sposobu regularnie i przechadzają się z naturalną maseczką na włosach nawet pół dnia.

2) Stosuj mleczną płukankę:

Na umyte włosy nałóż 1/4 szklanki pełnotłustego mleka. Po około 20 minutach spłukaj włosy obficie wodą - najlepiej chłodną. Stosowanie tego zabiegu raz w tygodniu wzmocni twoje włosy i sprawi, że będą mniej łamliwe.

3) Kompres na włosy:

Nabłyszczy je i wzmocni. Oto czego będziesz potrzebowała:

- 1/3 oleju roślinnego

- łyżeczka rumianku

- liść pokrzywy

- liść brzozy

- żółtko

- łyżka miodu

- łyżka soku z cytryny

- 2-3 krople oleju rozmarynowego

1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie dołóż do tego w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Odczekaj około 30 minut. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Gotową mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

4) Maseczka dla łamliwych włosów

Składniki:

- 1/4 szklanki piwa

- jajko

Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

Więcej o: