Jean-Paul Gaultier dla La Perla

Słynna włoska firma bieliźniana La Perla zaprosiła do współpracy Jean Paula Gaultiera. Francuski projektant stworzył ekskluzywną kolekcję bielizny.

Słynny gorset ze spiczastymi miseczkami, który Jean Paul Gaultier zaprojektował dla Madonny przeszedł do historii mody. Jednak pomimo takiego sukcesu francuski projektant nigdy nie stworzył linii bielizny, aż do teraz. W tym roku Jean Paul Gaultier zaprojektował kolekcję dla bieliźnianej marki La Perla.

Bielizna to część mojego DNA i mojego dziedzictwa. - powiedział Gaultier. - " W mojej ostatniej kolekcji pret-a-porter powróciłem do stożkowych staników i gorsetów noszonych na wierzchu. Ta współpraca była naturalnym i logicznym krokiem, zwłaszcza że La Perla jest bieliźnianą perłą, z najlepszym savoir vivrem."

Marka La Perla współpracując z tak znakomitym projektantem ma szansę stać się jedną z najbardziej luksusowych marek bieliźnianych. Piękne, nietypowe, ale zarazem eleganckie komplety bielizny z pewnością zachwycą niejedną kobietę. Jean Paul odszedł bowiem od prowokacyjnych modeli w stronę zmysłowych, podkreślających kobiece piękno projektów.

Poznałem Jean Paula Gaultiera kilka miesięcy temu i natychmiast przypadliśmy sobie do gustu, bo podzielamy podobną wizję piękna, stylu, smaku i jakości. - powiedział Alain Prost, dyrektor generalny La Perla. "Dlatego zgodziliśmy się spróbować tej przygody razem i zjednoczyć nasze savoir vivre'y."

Kolekcja Jean Paul Gaultier dla La Perla będzie się składać z 27 modeli. Znajdą się w niej gorsety, koszulki, sukienki, pasy do pończoch oraz komplety bielizny. Większość z nich będzie uszyta ręcznie. Najdroższy gorset będzie kosztować około 5 tysięcy złotych.

Linia trafi do sklepów La Perla w listopadzie, ale niektóre modele będziemy mogli zobaczyć 7 lipca na wybiegu podczas pokazu couture Jean Paul Gaultier.

Co sądzisz o współpracy marki La Perla z Gaultierem: