NASZ TEST: Titan - niechirurgiczny lifting

Lifting bez skalpela? To możliwe! Napinanie skóry twarzy i ciała nie wymaga już ręki chirurga. Można to zrobić skuteczniej i bez ryzyka za pomocą promieni podczerwonych. Sprawdziliśmy działanie jednego z zaawansowanych technologicznie urządzeń Titan!

Utrata elastyczności pojawiająca się na twarzy i ciele, jest naturalnym objawem w procesie starzenia. Związana jest ze spadkiem ilości włókien kolagenowych w skórze. Nasila się jednak wówczas, gdy włókna kolagenowe zostaną uszkodzone, np. przez nadmierną ekspozycję słoneczną czy paleniem papierosów. Osłabienie elastyczności skóry ciała może mieć związek z utratą lub przybraniem na wadze, nadmiernym opalaniem, złą dietą, rozciąganiem się skóry - np.: podczas ciąży.

Proces ten, w pewnym stopniu, można powstrzymać zmniejszając ilość niedoskonałości przy pomocy urządzenia Titan - aparatu do niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała, które pojawiło się na zagranicznym rynku w 2004 roku i od tego czasu zyskało bardzo dobrą opinię wśród specjalistów.

Titan można stosować zarówno na twarz, jak i ciało. Jeśli chodzi o ciało, producent zapewnia, że Titan doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po okresie ciąży, likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia strukturę też skóry dekoltu.

Jak działa urządzenie? Głowica maszyny jest przystawiana do skóry i bardzo delikatnie ogrzewa jej głębokie warstwy, powodując kurczenie się włókien kolagenowych do ich pierwotnej długości. Promieniowanie pobudza komórki produkujące kolagen i elastynę do wytworzenia nowych włókien. Efektem jest zagęszczenie i ściągnięcie skóry. Najistotniejszym aspektem tego zabiegu ma być zwiększenie produkcji kolagenu przez skórę o około 30%. Producent zapewnia, że zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu oprócz odczucia ciepła. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący, dzięki któremu cała moc promieniowania podczerwonego kumuluje się w skórze właściwej, nie powodując oparzenia naskórka.

Lekarze rekomendują dwa, trzy zabiegi w czterotygodniowym odstępie. W przypadku kolejnych, wykonywanych na tej samej partii ciała, należy zachować trzymiesięczną przerwę. W indywidualnych przypadkach efekty można dostrzec już w kilka godzin po zabiegu, generalnie jednak ostateczny rezultat uwidacznia się w okresie 3-6 miesięcy.

TEST ZABIEGU

Miejsce: Face&Body Institute, ul. ul. Piłsudskiego 36/1, Kraków

Cena: w zależności od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg (czoło 650 zł; dolna część twarzy 1400 zł; cała twarz 1900 zł; szyja 1300 zł; cała twarz + szyja 2800 zł; dekolt 1700 zł;ramiona 2500 zł; uda 3300 zł; brzuch 2700 zł - podane ceny dla jednego zabiegu, Instytut rekomenduje wykonanie dwóch zabiegów w miesięcznym odstępie)

Czas trwania zabiegu: ok. 1 godziny

Moja opinia:

Po pojawieniu się w instytucie została mi wręczona ankieta-wywiad medyczny, którą musiałam dokładnie wypełnić. Następnie, już w gabinecie, pani doktor (zabieg wykonywała lek. med. Klaudia Zwiorek-Czech) zadała mi kilka pytań dotyczących stanu zdrowia i oczekiwań odnośnie zabiegu. Zdecydowałyśmy, że zabieg zostanie przeprowadzony na pośladki - ta część mojego ciała pozostawia wiele do życzenia (problemem są rozstępy - pozostałość po okresie dorastania). Pani doktor posmarowała ciało żelem (takim, jak ten wykorzystywany w badaniach USG) i przystąpiła do zabiegu. Rzeczywiście zabieg jest kompletnie bezbolesny - podczas niego można się zrelaksować i odprężyć. Pani doktor odpowiednio dopiero moc, z którą działa Titan. Po zakończeniu pracy z urządzeniem moja skóra nie była podrażniona, a ja mogłam od razu wrócić do swoich zajęć.

Największe wrażenie zrobiły na mnie efekty, które można osiągnąć przy terapii Titanem. W materiałach prasowych dotyczących zabiegu zaprezentowane zostały efekty. Poniżej zdjęcia brzucha pacjentki, która poddała się 2 zabiegom na brzuch.

B., redaktorka Luli

 


Nasz test: drenaż limfatyczny

Więcej o: