Pierwiastek urody - krzem

Krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków wpływających na zdrowie i kondycję naszej skóry. Uelastycznia ją, oczyszcza i zwiększa zdolność do wchłaniania tlenu.

Krzem jest niezbędny do zachowania młodego wyglądu naszej skóry. Potrzebują go również włosy i paznokcie.

Działanie:

- odpowiada za elastyczność skóry, dzięki czemu zapobiega jej wczesnemu starzeniu się i wiotczeniu,

- regeneruje naskórek,

- oczyszcza skórę z substancji toksycznych, dzięki czemu skóra lepiej "oddycha",

- odbudowuje strukturę włosa, a wzmacniając cebulki ogranicza wypadanie włosów,

- przyśpiesza wzrost paznokcia i wzmacnia płytkę.

Poza tym: Zapobiega powstawaniu żylaków, zwyrodnieniu stawów, osteoporozie i artretyzmowi, stanom zapalnym pęcherza moczowego, powstawaniu miażdżycy; zwiększa krzepliwość krwi, wzmacnia odporność i pomaga organizmowi bronić się przed chorobami wirusowymi, stymuluje wzrost mięśni, przyśpiesza gojenie ran, przeciwdziała cellulitowi i zapobiega powstawaniu wolnych rodników.

Ilość krzemu w naszym organizmie maleje wraz z wiekiem. Mimo, że dzienne zapotrzebowanie tego pierwiastka jest niewielkie (20 - 30mg) - wciąż mamy go za mało. Przyczyną jest nieprawidłowa dieta. Jemy duże ilości mięsa, sera, drobiu - a tam krzemu nie znajdziemy.

Za właściwe przyswajanie i przetwarzanie tego pierwiastka odpowiada grasica, która z wiekiem zanika w naszym organizmie. E efekcie szybciej zaczynamy się starzeć. Aby temu przeciwdziałać powinniśmy właściwie się odżywiać, czyli jeść:

- chleb z ziarnami zbóż,

- płatki owsiane,

- otręby,

- daktyle,

- banany,

- kaszę,

- owoce morza,

- ziemniaki,

- buraki, marchewkę,

- żelatyna,

- pietruszkę.

Warto wspomnieć, że nasz organizm przyswaja jedynie 30 - 50% krzemu, który trafia do krwi wraz z jedzeniem.

Dobrze jest również przyjmować preparaty krzemowe. Natomiast osoby mające problemy z żołądkiem, lub przewodem pokarmowym mogą pić herbatkę ziołową. Sposób przygotowania jest bardzo prosty. Potrzebne nam będzie kilka rodzajów ziół: Mieszamy 50 g skrzypu polnego, 50 g poziewnika, 100 g rdestu ptasiego; 1 łyżkę stołową takiej mieszanki zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy na małym ogniu, aż pozostanie połowa objętości napoju. Taką herbatkę powinno się pić dwa razy dziennie po pół szklanki.

 

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LULI I DORZUCAJ ZDJĘCIA