Jessica Biel ofiarą retuszu

Jessica Biel wystąpiła w sierpniowym numerze brytyjskiego Glamour i stała się kolejną bohatarką afery photoshopowej.
Biel ofiarą retuszu Nieudolny retusz zdjęć gwiazdy w magazynie Glamour W sierpniowym numerze brytyjskiego Glamour pojawiły się nieudolnie wyretuszowane zdjęcia Jessicki Biel. Gwiazda stała się kolejną bohaterką afery photoshopowej Świat obiegło zdjęcie z sesji, na którym Jessica Biel w karykaturalny sposób wyretuszowaną nogę i rękę. Amatorszczyznę widać na pierwszy rzut oka, tak że trudno było uwierzyć, że ktoś mógłby opublikować takie zdjęcie. W połowie uda widać wyraźnie zaznaczoną granicę retuszu. Ręka na poziomie przedramienia wygląda jakby należała do siedemdziesięciolatki. Okazało się, że pasjonaci photoshopowych oszustw sami mają kilka na sumieniu. Oryginalne zdjęcie z drukowanego magazynu jest przedzielone złamaniem gazety, tak że po złączeniu dwóch części różnica w grubości nogi jest niemal nieunikniona. Poza tym ktoś postanowił pokolorować tło najprostszym narzędziem - pędzlem, kilkakrotnie najeżdżając na przedramię. Powstało wyjątkowo sztuczne zdjęcie.

Świat obiegło zdjęcie z sesji, na którym Jessica Biel w karykaturalny sposób wyretuszowaną nogę i rękę. Amatorszczyznę widać na pierwszy rzut oka, tak że trudno było nam uwierzyć, że ktoś mógłby opublikować takie zdjęcie. W połowie uda widać wyraźnie zaznaczoną granicę retuszu. Ręka na poziomie przedramienia wygląda jakby należała do 70latki.

Okazało się, żepasjonaci photoshopowych oszustw sami mają kilka na sumieniu. Oryginalne zdjęcie z drukowanego magazynu (skany poniżej) jest przedzielone złamaniem gazety, tak że po złączeniu dwóch części różnica w grubości nogi jest niemal nieunikniona. Poza tym ktoś postanowił pokolorować tło najprostszym narzędziem - pędzlem, kilkakrotnie najeżdżając na przedramię. Powstało wyjątkowo sztuczne zdjęcie. Oczywiście poniższe również nie grzeszą naturalnością, chociażby zestawione z okładką (na której aktorka wygląda jak inna osoba), ale są pewne granice.

Czy mistyfikowanie photoshopowych wpadek nie jest przesadą?

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LULI I DORZUCAJ ZDJĘCIA SWOICH STYLIZACJI!

Więcej o: