Abbey Lee Kershaw - tylko trochę grzeczna dziewczynka

Patrząc na dziecięcą buzię Abbey Lee Kershaw nie powiedzielibyście, że ta modelka pozowała w tylu odważnych sesjach. Australijce nie brakuje jednak przebojowości i seksapilu, co w połączeniu z jej niewinną urodą, tworzy mieszankę wybuchową.
Abbey Lee Kershaw Zdjęcia Abbey Lee Kershaw na deskorolkach szwajcarskiej firmy Doodah Abbey Lee Kershaw pozowała już w wielu odważnych sesjach. W tym roku nagie zdjęcia modelki pojawiły się na deskorolkach szwajcarskiej firmy Doodah Tego roku nagie ciało Abbey Lee pojawiło się na deskorolkach. Szwajcarska firma Doodah, która jest ich producentem, postanowiła ozdobić swój sprzęt podobiznami topmodelek. Abbey Lee pozbawiona ubrań, ale za to w czerwonych szpilkach, miała doborowe towarzystwo, m.in. Anji Rubik i Lary Stone, które również zgodziły się wziąć udział projekcie. Praca modelki to ciężki kawałek chleba. Abbey Lee przekonała się o tym, gdy w 2008 zemdlała przed pokazem Alexandra McQueena. Ogólne przemęczenie, za ciasny gorset i wysokie obcasy zrobiły swoje. Jednak pół roku później wzięła już udział w prezentacji kolekcji wiosna/lato. Utalentowana modelka potrafi wywiązać się z każdego zlecenia, ale do osobowości Abbey Lee pasują zwłaszcza takie sesje, jak ta z sierpniowego numeru niemieckiego "Vogue'a". Wykonano ją w duchu hippisowskiej cyganerii lat 60. i 70.

Tego roku nagie ciało Abbey Lee pojawiło się na deskorolkach. Szwajcarska firma Doodah, która jest ich producentem, postanowiła ozdobić swój sprzęt podobiznami topmodelek. Abbey Lee pozbawiona ubrań, ale za to w czerwonych szpilkach, miała doborowe towarzystwo, m.in. Anji Rubik i Lary Stone, które również zgodziły się wziąć udział projekcie. Przypuszczalnie Abbey Lee nie jeździ na deskorolce, ale jako Australijce może być jej bliższa deska surfingowa.

Isabeli Fontana, Lara Stone, Toni Garrn, Edita, Erin Wasson, Anja Rubik i Abbey Lee Kershaw na deskorolkach Doodah

Wychowała się w Melbourne, po czym, mając 17 lat, ze względu na karierę modelki, przeprowadziła się do słonecznego Sydney. Tam każdego dnia kąpała się na plaży Bondi. Pytana o ulubiony typ kostiumu kąpielowego - odpowiada z rumieńcem na twarzy, że woli być topless. Ciekawa, co o tym myśli jej babcia? Zapewne nic złego, bo to właśnie ona towarzyszyła jej na plaży w dniu, gdy zauważył ją skaut z agencji modelek. Kiedy w 2004 roku Abbey Lee wygrała konkurs magazynu Girlfriend dla młodych piękności, musiała pożegnać się z domem rodzinnym. Natomiast od 2007 jej bazą jest Nowy Jork.

Okazja, by znów spędzić trochę czasu na plaży, przytrafiła się podczas sesji zdjęciowej do kalendarza Pirelli 2010. Pozowała Terry'emu Richardsonowi w brazylijskich pejzażach razem z innymi Australijkami, Mirandą Kerr i Catherine McNeil. Wielkie zainteresowanie mediów tym projektem na pewno nie deprymowało Abbey Lee. Tego, czym jest rozgłos, doświadczyła podczas dwóch pokazów Victoria's Secret. Przed obiektywem Richardsona pewnie też zachowała spokój. Przecież już w pierwszym tygodniu pobytu w Nowym Jorku poznała Mario Testino, który zaangażował ją do kampanii D&G.

Abbey Lee Kershaw w kamapanii D&G pre-fall 2008

Praca modelki to ciężki kawałek chleba. Abbey Lee przekonała się o tym, gdy w 2008 zemdlała przed pokazem Alexandra McQueena. Ogólne przemęczenie, za ciasny gorset i wysokie obcasy zrobiły swoje. Kolejne nieszczęście wydarzyło się, kiedy z powodu kontuzji kolana musiała opuścić tygodnie mody w lutym i marcu 2009. Pół roku później wzięła już udział w prezentacji kolekcji wiosna/lato, ale wciąż odczuwała ból w nodze.

Abbey Lee Kershaw pokaz Stella McCartney (wiosna/lato 2010)

Gdybym nie była modelką, byłabym chodzącym kolażem. Postrzegam swoje ciało jako białe płótno, które czeka, by je wypełnić." - przyznaje.

Swój plan Abbey Lee zaczyna wprowadzać w życie. Ma już osiem tatuaży, a także kolczyki w nosie i sutku. Domy mody, z którymi podpisywała kontrakty, chyba nie pochwaliłyby tej polityki. Abbey Lee już od dawna współpracuje z Gucci, który zresztą miał ją na wyłączność podczas tygodnia mody w Mediolanie. Teraz przyszła pora na Chanel - wkrótce wypatrzycie tę 23-latkę w kampanii jesienno-zimowej.

Abbey Lee Kershaw Vogue Germany sierpień 2010

Wprawdzie utalentowana modelka potrafi wywiązać się z każdego zlecenia, ale do osobowości Abbey Lee pasują zwłaszcza takie sesje, jak ta z sierpniowego numeru niemieckiego "Vogue'a". Wykonano ją w duchu hippisowskiej cyganerii lat 60. i 70.. Abbey Lee nie narzekała pewnie na fakt, że do sesji zaproszono jej chłopaka, Matthew Hutchinsona, który jest muzykiem. Ciekawe, czy nie jest zazdrosny o to, że jego ukochana ma oprócz niego jeszcze inny obiekt uczuć. Chodzi o jaszczurkę o wdzięcznym imieniu Annie Hall, którą modelka czasami zabiera ze sobą do pracy.

Jeżeli mam być szczera, nie wiedziałem, że w ogóle istnieje coś takiego, jak praca modelki. Nie pochodzę z rodziny, która kiedykolwiek związana była z modą."- powiedziała w jednym z wywiadów modelka.

Po kilku latach w tej branży Abbey Lee już wie, na czym polega praca modelki. A pomyśleć, że zanim ją odkryto, pracowała w supermarkecie w dziale z pieczywem.

Andrzej Grabarczuk