Modny materiał: skóra

Skóra jest modna od kilku sezonów, jednak w nachodzącym zupełnie zmienia oblicze i zostanie królową popołudnia.
Modny materiał: skóra Skórzane dodatki i ubrania hitem nadchodzącego sezonu Skóra w sezonie jesień i zimę 2010/2011 zmienia oblicze -stanie się królową popołudnia. Rocha i Dior proponują skórzane sukienki, Chalayan mini-pelerynki W poprzednich sezonach skóra była elementem rockowego stylu, który później przybrał bardziej szykowną formę. Jednak od tego lata skóra wykorzystywana jest do bardziej klasycznych projektów, wręcz minimalistycznych. Te oblicze skóry projektanci zaprezentowali również w kolekcjach na jesień i zimę 2010/2011. Proste, ołówkowe spódnice, jak i rozszerzane modele a la lata 50. doskonale sprawdzą się w stylizacjach na co dzień. Do tego skórzane marynarki i kurtki, noszone zamiast tradycyjnych nakryć i spodnie, które mogą konkurować z dżinsami. W nadchodzącym sezonie skóra nie będzie już bowiem zarezerwowana wyłącznie na wieczór czy specjalne okazje, lecz stanie się królową popołudnia. Skórzane mini, jak i spódnice za kolano będą bardzo modne. W kolekcji Chloe i Louis Vuitton przybrały kobiecy fason lat 50., a dom mody Dior postawił na falbanki i wycinanki. Marki John Rocha i Christian Dior proponują piękne, skórzane sukienki, Hussein Chalayan niesamowite mini-pelerynki, a Hermes seksowny kombinezon. Skóra może być normalna, krokodyla (Hermes), lakierowana, jak u Karla Lagerfelda lub błyszcząca (Costume National). Większość projektantów postawiła na naturalne brązy i czerń, choć w kolekcji Ann Demeulemeester i Cerruti pojawiła się niezwykle modna czerwień.

W poprzednich sezonach skóra była elementem rockowego stylu, który później przybrał bardziej szykowną formę. Jednak od tego lata skóra wykorzystywana jest do bardziej klasycznych projektów, wręcz minimalistycznych. Te oblicze skóry projektanci zaprezentowali również w kolekcjach na jesień i zimę 2010/2011. Proste, ołówkowe spódnice, jak i rozszerzane modele a la lata 50. doskonale sprawdzą się w stylizacjach na co dzień. Do tego skórzane marynarki i kurtki, noszone zamiast tradycyjnych nakryć i spodnie, które mogą konkurować z dżinsami. W nadchodzącym sezonie skóra nie będzie już bowiem zarezerwowana wyłącznie na wieczór czy specjalne okazje, lecz stanie się królową popołudnia.

Projektanci wykorzystali skórę na wszelkie możliwe sposoby. Płaszcze i kurtki często szyje się z tego materiału, spodnie, spódnice i sukienki również, ale skórzane bluzki to rzadko spotykana rzecz. Pojawiły się one w kolekcji Cerutti. Do ich uszycia użyto miękkiej skóry, z której powstały też fantastyczne spódnice. Ze sztywniejszego materiału skorzystała Phoebe Philo tworząc spódnice i bluzki do kolekcji Celine.

Projekt: Celine (jesień/zima 2010/2011)

Skórzane mini, jak i spódnice za kolano będą bardzo modne. W kolekcji Chloe i Louis Vuitton przybrały kobiecy fason lat 50., a dom mody Dior postawił na falbanki i wycinanki. Marki John Rocha i Christian Dior proponują piękne, skórzane sukienki, Hussein Chalayan niesamowite mini-pelerynki, a Hermes seksowny kombinezon.

Projekt: Hermes (jesień/zima 2010/2011)

Skóra może być normalna, krokodyla (Hermes), lakierowana, jak u Karla Lagerfelda lub błyszcząca (Costume National). Większość projektantów postawiła na naturalne brązy i czerń, choć w kolekcji Ann Demeulemeester i Cerruti pojawiła się niezwykle modna czerwień. Skórzane dodatki i ubrania warto mieć w swojej szafie, bo to jeden z hitów nadchodzącego sezonu.