Niesamowite zdjęcie Eniko Mihalik

Carine Roitfeld znowu poruszyła niezwykle trudny temat. Dłonie nazwała ostatnią, zewnętrzną oznaką młodości.
W sierpniowym Vogue Paris najbardziej przyciągającym zdjęciem na stronie ze spisem treści jest fotografia Eniko Mihalik zrobiona przez Mario Sorrenti. Piękna, rudowłosa modelka jak zwykle wygląda zachwycająco, ale to nie jej uroda przyciąga. Na niesamowitym zdjęciu twarzy Eniko dotykają ręce starej kobiety. Zestawione są w taki sposób, że wyglądają jakby należały do niej. Połączenie delikatnego, idealnego i młodego ciała modelki z pomarszczonymi rękami pełnymi przebarwień sprawia przerażające wrażenie.

Tematem sesji jest "Jeu de paumes" (Gra z dłońmi). Dłonie nazwane zostały ostatnią, zewnętrzną oznaką młodości. Ich nie można zoperować. Kwas hialuronowy jest w przypadku dłoni nieskuteczny. Wygładzone zmarszczki, podniesiony biust, wypełnione usta, zoperowane opadające powieki są doskonałym sposobem na oszukanie czasu. Zapewniają młodszy wygląd i samopoczucie. Te wysiłki są jednak niszczone przez dłonie, które jeśli nie były pielęgnowane przez lata bezlitośnie zdradzają prawdziwy wiek.

Temat operacji plastycznych nie wywołuje już takich kontrowersji, jak kiedyś, ale nadal porusza. Coraz częściej widać odejście od walki z upływem czasu. Modelka Kristen McMenamy postanowiła nie farbować już włosów i jest siwa. Gwiazdy i modelki pokazują się bez makijażu i walczą z retuszem, a Carine Roitfeld zademonstrowała, że większość prób odmłodzenia jest bezskuteczna, bo dłonie i tak wszystko zdradzą. Zdanie "Pokaż mi swoją dłoń, dowiem się, ile naprawdę masz lat" doskonale pasuje do naszych czasów.

Supermodelki bez retuszu!

 

Kontrowersyjne zdjęcie Eniko Mihalik: