LVMH przejmie Rodarte?

Według ostatnich pogłosek przedstawiciele firmy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton są zainteresowani kupnem udziałów w marce Rodarte.

Francuski konglomerat LVMH zrzeszający marki z sektora dóbr luksusowych jest zainteresowana amerykańską marką stworzoną przez utalentowane siostry Mulleavy. Pierwsze plotki o możliwym przejęciu pojawiły się po ostatnim pokazie kolekcji Rodarte na jesień/zimę 2010/2011. W pierwszym rzędzie siedział prezes LVMH, Pierre-Yves Roussel, który nie pojawia się często na pokazach. Obecność Roussela była dużym wyróżnieniem dla młodych projektantek. Według doniesień już doszło do wstępnych rozmów. Na razie żadna ze stron nie potwierdziła tej informacji.

Francuska firma LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton ma już w swoim portfolio takie marki, jak Louis Vuitton, Marc Jacobs, Fendi i Givenchy. Styl sióstr Mulleavy nie pasuje do reszty, ale jest to na pewno marka w którą warto zainwestować. Firma powstała zaledwie 5 lat temu, a już ma na swoim koncie ogromne sukcesy. W 2008 i 2009 roku kolekcje Rodarte zostały nagrodzone w konkursie CFDA dla najlepszych amerykańskich projektantów. Dla sióstr zastrzyk finansowy może być sposobem na szybszy rozwój marki.