Bjork znów zaskakuje

Wybitna piosenkarka Björk niestety już kilkakrotnie zdobywała tytuł najgorzej ubranej osoby. Czy to na pewno sprawiedliwa ocena?

Björk otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę Polar Music Prize przyznawaną przez Królewską Akademię Muzyczną w Sztokholmie. Laureaci byli znani już w maju, ale oficjalna uroczystość w towarzystwie szwedzkiej rodziny królewskiej odbyła się 30 sierpnia. Nagroda przyznawana jest najzdolniejszym artystom. W tym roku otrzymał również Ennio Morricone.

Björk lubi szokować i nie przejmuje się opiniami innych. Na konferencji prasowej pojawiła się w fioletowym, włóczkowym kombinezonie, który wygląda jakby był dziurawy. Wieczorem, podczas uroczystości wręczenia nagród zmieniła kreację na bardziej "odświętną".

W geometrycznej, bufiastej bluzce w odcieniach fuksji i czerwieni zestawionej z pomarańczową, mieniącą się spódnicą i welurowymi czółenkami wyglądała jak kosmiczna królewna i zdecydowanie królowała tego wieczoru. Jej spektakularna kreacja zmieniała się w zależności od oświetlenia, tak że nie można było oderwać od niej wzroku. Uwielbiamy jej ekscentryczny styl, nie tylko za legendarną oscarową sukienkę w kształcie łabędzia. Chociaż przyznajemy, że wizjonerskie kreacje Björk przeważnie nie są przyjazne sylwetce. Artystka nie przejmuje się tym faktem i wciąż nas zaskakuje.

Co sądzicie o jej stylowych pomysłach?