H&M zaprasza do zabawy w zgadywankę

Szwedzi gigant odzieżowy znany z limitowanych kolekcji tworzonych przez sławnych projektantów zorganizował zabawę polegającą na odgadnięciu tożsamości kolejnych kreatorów, którzy zgodzili się podjąć współpracę z marką H&M. Wiecie kim są?

Dwa dni temu na profilu jednego z popularnych portali społecznościowych firma H&M umieściła czarno-biały film wideo zatytułowany "H&M Designer Collaboration 2010 - Smart Women". Głównym bohaterem jest mężczyzna, którego twarz pozostaje ukryta. Widać tylko ręce i charakterystyczne buty. Na końcu pojawia się informacja, że odpowiedź poznamy 9 września 2010.

H&M Designer Collaboration 2010 - Smart Women

Film miał zachęcić Internautów do zabawy teaserowej polegającej na odgadnięciu tożsamości projektanta. Kim może być mężczyzna z filmu? Kto będzie kolejnym, sławnym współpracownikiem marki H&M? Fani szwedzkiej marki od razu zaczęli bawić się w zgaduj-zgadula. Niektórzy twierdzili, że to Jean Paul Gaultier, a inni, że Tomas Maier. Zdaniem niektórych może to być projektant Lanvin Alber Elbaz. Jeden z komentujących napisał, że to na pewno główny projektant marki Bottega Veneta, ponieważ porównał na innych filmach jego dłonie, a buty są charakterystyczne dla projektów tej marki. Przedstawiciele H&M pochwalili go za dobre oko i po chwili dodali kolejny film zatytułowany H&M Designer Collaboration 2010 - The Future of Fashion", tym razem z kobietą w roli głównej. Ta zagadka okazała się trudniejsza. Najczęściej wymienianymi projektantkami są Vivienne Westwood i Carolina Herrera, ale akcent nie pasuje do żadnej z pań. Możliwe, że został specjalnie zmieniony.

H&M Designer Collaboration 2010 - The Future of Fashion

Po dwóch filmach wydawałoby się, że to koniec historii, ale na stronie H&M znaleźliśmy kolejne odcinki. W sumie jest ich siedem. Nie wiadomo, czy to już wszystkie, czy dojdą następne. To jedna z najciekawszych i najbardziej pomysłowych kampanii ostatnich lat! Obejrzyjcie wszystkie i czekamy na Wasze odpowiedzi dotyczące tożsamości kolejnych rozmówców.

Kim mogą być?

H&M Designer Collaboration 2010 - Smart Women

H&M Designer Collaboration 2010 - The Future of Fashion

H&M Designer Collaboration 2010 - Very Melodramatic

H&M Designer Collaboration 2010 - Design is Relevant

H&M Designer Collaboration 2010 - Speed of Fashion

H&M Designer Collaboration 2010 - Smart Design

H&M Designer Collaboration 2010 - Real and Surreal

Więcej o: