Biżuteria Frey Wille

Austriacka marka Frey Wille to połączenie sztuki, emocji i biżuterii. Piękne dodatki ozdabiane są niesamowitymi grafikami i stają się małymi dziełami sztuki.
Biżuteria Frey Wille Austriacka marka połączenie sztuki, emocji i biżuterii Austriacka marka Frey Wille to połączenie sztuki, emocji i biżuterii. Piękne dodatki ozdabiane są niesamowitymi grafikami i stają się małymi dziełami sztuki. Firma została założona przez wiedeńską artystkę Michaelę Frey, która zaraz po wojnie (w 1951 roku) otworzyła małą firmę zajmującą się artystyczną biżuterią. Niespełna 20 lat później dołączył do niej Friedrich Wille, a to połączenie artystycznych zdolności pani Frey z biznesową smykałką Wille'a przyniosło firmie pełny sukces. Po śmierci założycielki zarząd firmy stworzył międzynarodowy zespół twórców pod kierunkiem Silone Grünberger. Nowa grupa postanowiła kierować się założeniami Michaeli i skupiono się na wytwarzaniu biżuterii artystycznej z wykończeniem w 24 karatowym złocie. W latach 90. firma odniosła prawdziwy sukces. Otwarto sklepy w Austrii, Niemczech i Francji, stawiając na ogólnoeuropejską karierę. W 2008 roku marka weszła do Polski. Inspiracji do tworzenia biżuterii projektanci Frey Wille szukają w sztuce starożytnych kultur, twórczości znanych artystów, jak choćby Claude Monet, Gustav Klimt, Friedensreich Hundertwasser, Alfons Mucha, a nawet poezji. Jedna z kolekcji została zatytułowana "Ode to joy of life" (Oda do Radości Życia), a poszczególne linie zainspirowane były wyrażeniami "heavenly joy" (niebiańska radość), "endless love" (nieskończona miłość), "paradise" (raj) i "passion" (pasja) znanymi z tego poematu. Emaliowa biżuteria oprawiona jest w 24-karatowe i 18-karatowe złoto. Ceny są wysokie, ale biżuteria jest niezwykła. Pierścionki kosztują od 650 zł do 3000 zł (18-karatowe złoto), bransoletki od 1300, wisiorki od 1150 - 4000, a zegarki od 5 tys. złotych.

Firma została założona przez wiedeńską artystkę Michaelę Frey, która zaraz po wojnie (w 1951 roku) otworzyła małą firmę zajmującą się artystyczną biżuterią. Niespełna 20 lat później dołączył do niej Friedrich Wille, a to połączenie artystycznych zdolności pani Frey z biznesową smykałką Wille'a przyniosło firmie pełny sukces. Po śmierci założycielki zarząd firmy stworzył międzynarodowy zespół twórców pod kierunkiem Silone Grünberger. Nowa grupa postanowiła kierować się założeniami Michaeli i skupiono się na wytwarzaniu biżuterii artystycznej z wykończeniem w 24 karatowym złocie. W latach 90. firma odniosła prawdziwy sukces. Otwarto sklepy w Austrii, Niemczech i Francji, stawiając na ogólnoeuropejską karierę. W 2008 roku marka weszła do Polski.

Biżuteria Frey Wille

Inspiracji do tworzenia biżuterii projektanci Frey Wille szukają w sztuce starożytnych kultur,  twórczości znanych artystów, jak choćby Claude Monet, Gustav Klimt, Friedensreich Hundertwasser, Alfons Mucha, a nawet poezji. Jedna z kolekcji została zatytułowana "Ode to joy of life" (Oda do Radości Życia), a poszczególne linie zainspirowane były wyrażeniami "heavenly joy" (niebiańska radość), "endless love" (nieskończona miłość), "paradise" (raj) i "passion" (pasja) znanymi z tego poematu.

Emaliowa biżuteria oprawiona jest w 24-karatowe i 18-karatowe złoto. Ceny są wysokie, ale biżuteria jest niezwykła. Pierścionki kosztują od 650 zł do 3000 zł (18-karatowe złoto), bransoletki od 1300, wisiorki od 1150 - 4000, a zegarki od 5 tys. złotych.

GALERIA!

Biżuteria Frey Wille: