Dlaczego twoje włosy wypadają?

Wypadanie włosów nie dotyczy wyłącznie mężczyzn oraz kobiet w okresie menopauzy. Dlaczego nasze włosy zaczynają wypadać?
Dlaczego twoje włosy wypadają? Wypadanie włosów nie dotyczy wyłącznie mężczyzn Ponad jedna trzecia kobiet w wieku 25 - 35 lat ma problemy z wypadającymi włosami. Głównym powodem jest zwieszająca się po 21 roku życia liczba napięć i stresów Dziś kobiety prowadzą coraz bardziej stresujący tryb życia. Szybkość i presja otoczenia oraz coraz większa liczba obowiązków odbija się na naszym organizmie niestety niekorzystnie. Organizm z kolei reaguje na stres produkcją większej ilości wolnych rodników, które jak wiemy sprzyjają szybszemu starzeniu się skóry, a w niektórych przypadkach prowadzą do uszkodzeń włosa, przez które zaczynają one wypadać. To oczywiście nie jedyny powód. Zła dieta, tragiczne przejścia życiowe, zmiany hormonalne, niski poziom żelaza, cynku, a nawet niektóre leki - mogą powodować przedwczesne wypadanie włosów. Istotną role odgrywają również geny. Jeśli matka ma cienkie włosy i problemy tego typu - my również jesteśmy zagrożone. Inną istotną przyczyną utraty włosów są głębokie przeżycia emocjonalne, które każdemu z nas przytrafiają się w codziennym życiu. To staje się nierzadko dużym problemem. Żyjemy bowiem w czasach, w których włosy są ściśle związane z pojęciem kobiecości i atrakcyjności. Poza tym egzystujemy w takim społeczeństwie, że nasz wygląd często staje się jednym z największych czynników przyczyniających się do lepszego lub gorszego poczucia własnej wartości. Każdy traci od 50 do 100 włosów każdego dnia. Kiedy powinnyśmy zacząć się martwić i poszukać pomocy? Jeżeli zauważacie, że wypada wam więcej włosów niż zwykle i stan ten utrzymuje się dłużej niż jeden miesiąc - należy sięgnąć po profesjonalną pomoc. Niewielu lekarzy jest w pełni przygotowanych do doradzenia w kwestii nadmiernego wypadania włosów. Można jednak przeprowadzić specjalne trichologiczne badanie włosów. Możemy wówczas sprawdzić, czy nie ma podłoża hormonalnego. Jest to najlepszy sposób, by ustalić prawidłowe leczenie.

Ponad jedna trzecia kobiet w wieku 25 - 35 lat ma problemy z wypadającymi nadmiernie włosami. Głównym powodem jest zwieszająca się po 21 roku życia liczba napięć i stresów.

Dziś kobiety prowadzą coraz bardziej stresujący tryb życia. Szybkość i presja otoczenia oraz coraz większa liczba obowiązków odbija się na naszym organizmie niestety niekorzystnie. Martwimy się o własną karierę, naukę, a jednocześnie chcemy zakładać szczęśliwe rodziny i spełniać się w rolach matek, żon i gospodyń domowych. Zbyt mała ilość czasu, a zbyt wiele spraw sprawia, że towarzyszy nam na co dzień więcej nerwów.

Organizm z kolei reaguje na stres produkcją większej ilości wolnych rodników, które jak wiemy sprzyjają szybszemu starzeniu się skóry, a w niektórych przypadkach prowadzą do uszkodzeń włosa, przez które zaczynają one wypadać.

To oczywiście nie jedyny powód. Zła dieta, tragiczne przejścia życiowe, zmiany hormonalne, niski poziom żelaza, cynku, a nawet niektóre leki - mogą powodować przedwczesne wypadanie włosów.

Istotną role odgrywają również geny. Jeśli matka ma cienkie włosy i problemy tego typu - my również jesteśmy zagrożone. Inną istotną przyczyną utraty włosów są głębokie przeżycia emocjonalne, które każdemu z nas przytrafiają się w codziennym życiu.

To staje się nierzadko dużym problemem. Żyjemy bowiem w czasach, w których włosy są ściśle związane z pojęciem kobiecości i atrakcyjności. Poza tym egzystujemy w takim społeczeństwie, że nasz wygląd często staje się jednym z największych czynników przyczyniających się do lepszego lub gorszego poczucia własnej wartości.

Każdy traci od 50 do 100 włosów każdego dnia. Kiedy powinnyśmy zacząć się martwić i poszukać pomocy?

Jeżeli zauważacie, że wypada wam więcej włosów niż zwykle i stan ten utrzymuje się dłużej niż jeden miesiąc - należy sięgnąć po profesjonalną pomoc. Niewielu lekarzy jest w pełni przygotowanych do doradzenia w kwestii nadmiernego wypadania włosów. Można jednak przeprowadzić specjalne trichologiczne badanie włosów. Możemy wówczas sprawdzić, czy nie ma podłoża hormonalnego. Jest to najlepszy sposób, by ustalić prawidłowe leczenie.

W przyszłym tygodniu więcej na temat sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Katarzyna B.

 

Zobacz też:

Quiz - sprawdź swoje urodowe IQ

 
czy ty również miałaś problem z problemem wypadania włosów?
Więcej o: