Kasia Struss za chuda dla Hilfigera

Polska modelka, Kasia Struss nie mogła wziąć udziału w pokazie kolekcji Tommy'ego Hilfigera na wiosnę 2011. Dlaczego?

Polka znajduje się na 14 miejscu w rankingu najlepszych modelek models.com. Została uznana za jedną z modelek dekady przez Carine Roitfeld, wzięła udział w pokazie Fashion Night Out i szła jako pierwsza w korowodzie modelek ubranych w projekty z jesienno/zimowych kolekcji. Kasia jest doceniana i odnosi sukcesy, jednak pomimo to nie pasuje do kolekcji jednego z najbardziej znanych, amerykańskich projektantów.

Kasia Struss chciała wystąpić w pokazie marki Tommy Hilfiger podczas nowojorskiego tygodnia mody, jednak projektant odmówił jej współpracy. Jak mówi, agentka modelki, Małgorzata Leitner, Kasia usłyszała, że nie pasuje do kolekcji. Leitner powiedziała też, że za kulisami mówiło się, iż Hilfiger odmówi Kasi, bo jest za szczupła i ubrania nie leżą na niej tak jakby sobie tego życzył.

Ona jest po prostu szczupła genetycznie." - powiedziała Małgorzata Leitner, agentka Katarzyny Strusińskiej.

Polska modelka waży 53 kilogramy przy wzroście 179 cm. Jej BMI wynosi 16,5 (liczone miarą dla kobiet), czyli modelka z pewnością nie mogłaby się pokazać w Madrycie, a możliwe, że także i w Mediolanie. Kasia już wielokrotnie była posądzana o zaburzenia jedzenia, a jej waga wywoływała komentarze, ale do tej nie zdarzyły się jej odmowy od projektantów prezentujących kolekcje podczas nowojorskiego tygodnia mody. W amerykańskiej stolicy mody od lat króluje moda na chudość i niewielu projektantów z tym walczy. Czyży Hilfiger postanowił dołączyć do Europy i przełamać fascynację rozmiarem zero"? A może naprawdę jego ubrania naprawdę nie wyglądały dobrze na Kasi? Przecież najważniejsze jest to, by kolekcja została odpowiednio pokazana.

Oscar de la Renta presents his catwalk collection at the Lincoln Center, New York Fashion Week 2010.  Pictured: Oscar de la Renta collection  Ref: SPL211557  170910   Picture by: Beckwith/Splash News

Agentka modelki powiedziała, że waga Kasi jest wynikiem dobrej przemiany materii, a nie choroby. Pomimo to pani Małgorzata nie wyklucza, że popracują nad wagą Kasi. Przed nami jeszcze kilka tygodni święta mody oraz wiele pokazów ważnych marek i aż żal byłoby stracić taką okazję tylko ze względu na zbyt niską wagę. Polka ma szansę na występy podczas paryskiego tygodnia mody. Możliwe, że będzie prezentować kolekcje takich marek, jak: YSL, Gucci, Dior oraz John Galliano, jednak oficjalne potwierdzenia nadjadą dwa dni przed pokazami, więc nie ma co do tego pewności.

Zobaczcie jak modelka wyglądała wcześniej - GALERIA!

Wymogi dotyczące wagi modelek:
Więcej o: