Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion 2010

Już w ten weekend w łódzkiej Manufakturze odbędzie się Manufaktura Fashion Week - Fast Fashion impreza towarzysząca FashionPhilospohy Fashion Week Poland.
Od 8 do 10 października łódzka Manufaktura zamieni się w wybieg. W tych dniach odbędą się prezentacje aktualnych kolekcji rożnych marek oraz pokazy projektantów, w tym autorskich kolekcji studentów ASP oraz specjalny pokaz kolekcji finalistów Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka. Swoje kolekcje zaprezentują również Jagoda Piekarska, Platikowy, Boogie Design, Wojtek Haratyk, Grzegorz Gonsior, Excellent Glory, Marta Siniło, Agnieszka Wyrwał, Marcin Nowak, Kasia Ostapowicz, Połoz & Biadasz, Paulina Ptasznik, Sadowska Fashion & Kapela Folk, Personal Design. Showroomy młodych projektantów będą otwarte w godzinach 10.00-22.00.

W piątek (8.10) pokazy będą odbywać się o każdej pełnej godzinie od 17:00 do 20:00. W sobotę (9.10) Manufaktura zaprosi na kolejny modowy show. Pierwszy pokaz będzie można obejrzeć o godzinie 14:00. Na wybiegu pojawią się modelki w kreacjach dostępnych w Manufakturze. Rotunda galerii handlowej zamieni się w Central Park, a emocje podgrzeje konkurs "Złap nowojorskie jabłko", w którym będzie można wygrać między innymi iPody. Sobotnie święto mody uświetni tradycyjna już "Noc Zakupów" (od 22.00 do 1.00), podczas której odbędą się pokazy bielizny, koncert jazzowy i główna atrakcja, jaką są nocne zakupy ze specjalnymi rabatami.

W niedzielę (10 X) pokazy mody odbędą się w godzinach 13.00 - 19.00. Modę dziecięcą (godz. 13.00 i 14.00) zaprezentują mali modele wybrani w ogłoszonym wcześniej castingu. Potem na wybiegu będzie można zobaczyć modę codzienną i sportową.

Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion impreza towarzysząca FashionPhilospohy Fashion Week Poland

Kolejną atrakcją Manufaktura Fashion Week jest Akademia Stylu Elle. Profesjonalni styliści doradzą, jak się dobrze ubrać i odpowiednio dobrać dodatki, a wizażyści pomogą w przygotowaniu odpowiedniego makijażu i fryzury (sobota i niedziela o 15.30-16.30 na scenie głównej).

W tym roku nie zabraknie również RE-ACT Concept Store - wystawy połączonej ze sprzedażą dodatków, biżuterii i akcesoriów ekologicznych i recyklingowych. Od 13 do 17 października zaprezentują się: Anna Blauth, CADO, Karina Królak, MAKKIREQU - Magdalena Godawa, Grzegorz Maldoror Matląg, Moostudio, Joanna Paradecka, Pink Pug Design, Sylwia Rochala, Patka Smirnow, Natalia Świecińska i Maja Urbańska.

Co więcej, Manufaktura zaprasza także na wystawę zdjęć fotografów mody. W ramach projektu Young Fashion Photographers NOW, będzie można oglądać fotografie Katarzyny Czarneckiej z cyklu "New York, New York" (Wieża Manufaktury, wejście przy Teatrze Małym, od 8 do 17 października).

Manufaktura 8-10.10.2010

Zapraszamy!

 

Więcej o: