Kolekcja następczyni Alexandra McQueena

Sarah Burton zaprezentowała w Paryżu swoją pierwszą samodzielną kolekcję dla marki Alexander McQueen. Zobaczcie, czy godnie zastąpiła mistrza.
Kolekcja następczyni Alexandra McQueena Sarah Burton godnie zastąpiła swojego mistrza Sarah Burton zaprezentowała w Paryżu swoją pierwszą samodzielną kolekcję dla marki Alexander McQueen. Projektantka godnie zastąpiła mistrza. Trudno wyobrazić sobie trudniejsze zadanie niż zastąpienie znanego i cenionego projektanta w jego domu mody. W podobnej sytuacji do Sarah Burton był Yves Saint Laurent, gdy dostał posadę swojego mistrza Diora. Przed zupełnie innym wyzwaniem stanął Giles Deacon przejmując przywództwo w domu mody Ungaro. Brytyjczyk musiał zrobić po prostu dobrą kolekcję, a Sarah utrzymać wysoki poziom Alexandra McQueena. Sarah Burton przez przez lata była prawą ręką McQueena. Pracowała z nim 15 lat i to jej największy atut. Doskonale zna jego sposób pracy, fascynacje i rzeczy, które go inspirowały. Skorzystała z tej wiedzy chcąc podtrzymać jego specyficzny styl. Była najlepszą osobą, by zostać zastępcą Alexandra McQueena. Kreacje Burton podobnie jak wcześniejsze kolekcje Lee były inspirowane naturą. Sarah użyła piór i motywu motyli, jak i dorobku swojego poprzednika. Niektóre projekty były jakby manifestem przeszłości w nowoczesnej oprawie. Pewne elementy znane z kolekcji McQueena, jak choćby charakterystyczne spiczaste ramiona, zostały złagodzone, a krawędzie kreacji niewykończone. Sarah zaprezentowała mistrzowskie krawiectwo i nową, delikatniejszą wersję prowadzonego przez nią domu mody. Jedno co pozostało niezmienione to fantazja, która zawsze kojarzyła się z kreacjami Alexandra McQueena. Projektantka powiedziała, że pozostało mnóstwo pomysłów, których razem z Lee nie zdążyli zrealizować, a które trzeba zgłębić. Będzie to robić sama, ale zgodnie z wizją McQueena. Pierwsza samodzielna kolekcja Sarah Burton jest podróżą w świat McQueena jej oczami.

Trudno wyobrazić sobie trudniejsze zadanie niż zastąpienie znanego i cenionego projektanta w jego domu mody. W podobnej sytuacji do Sarah Burton był Yves Saint Laurent, gdy dostał posadę swojego mistrza Diora. Przed zupełnie innym wyzwaniem stanął Giles Deacon przejmując przywództwo w domu mody Ungaro. Brytyjczyk musiał zrobić po prostu dobrą kolekcję, a Sarah utrzymać wysoki poziom Alexandra McQueena.

Sarah Burton przez przez lata była prawą ręką McQueena. Pracowała z nim 15 lat i to jej największy atut. Doskonale zna jego sposób pracy, fascynacje i rzeczy, które go inspirowały. Skorzystała z tej wiedzy chcąc podtrzymać jego specyficzny styl. Była najlepszą osobą, by zostać zastępcą Alexandra McQueena. Czy jej się udało?

Models present creations by British designer Sarah Burton for Alexander McQueen during the Spring/Summer 2011 ready-to-wear collection show on October 5, 2010 in Paris. AFP PHOTO/FRANCOIS GUILLOT

Kreacje Burton podobnie jak wcześniejsze kolekcje Lee były inspirowane naturą. Sarah użyła piór i motywu motyli, jak i dorobku swojego poprzednika. Niektóre projekty były jakby manifestem przeszłości w nowoczesnej oprawie. Pewne elementy znane z kolekcji McQueena, jak choćby charakterystyczne spiczaste ramiona, zostały złagodzone, a krawędzie kreacji niewykończone. Sarah zaprezentowała mistrzowskie krawiectwo i nową, delikatniejszą wersję prowadzonego przez nią domu mody. Jedno co pozostało niezmienione to fantazja, która zawsze kojarzyła się z kreacjami Alexandra McQueena. Projektantka powiedziała, że pozostało mnóstwo pomysłów, których razem z Lee nie zdążyli zrealizować, a które trzeba zgłębić. Będzie to robić sama, ale zgodnie z wizją McQueena.

Pierwsza samodzielna kolekcja Sarah Burton jest podróżą w świat McQueena jej oczami. Podoba się Wam? Myślicie, że Alexander byłby zadowolony z kolekcji swojej następczyni?

GALERIA!

Kolekcja Sarah Burton:
Więcej o: